Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Lipník získá ocenění A. Habermanna

Město Lipník nad Bečvou obdrží historicky první ocenění Alfreda Habermanna za podporu a rozvoj uměleckého kovářství. Řekl to František Hýbl z přerovského Muzea Komenského, které je pořadatelem každoročního setkání kovářů na hradě Helfštýně s názvem Hefaiston. Zakladatelem a duchovním otcem Hefaistonu byl právě Habermann, který v dubnu náhle zemřel ve věku 77 let.

Arcibiskupský zámek opět patřil filmařům

Kroměřížský Arcibiskupský zámek patřil v uplynulých dvou týdnech filmařům. Režisér, producent a scenárista Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion si jej zvolil jako jedno z míst pro natáčení komediální pohádky Peklo s princeznou, kterou připravuje ve spolupráci s Českou televizí. Natáčelo se i v obou světoznámých zahradách.

Hasiči našli tělo utonulého

Po čtyřech dnech vyplavalo v sobotu na hladinu zatopené štěrkovny v Bohumíně-Vrbici tělo pětatřicetiletého muže, po kterém od úterý pátrali hasiči a policejní potápěči. Utonulého objevil rybář, který to odpoledne oznámil policii a hasičům. Muž s partnerkou plavali v úterý zhruba do středu rozlehlé štěrkovny, pak se žena vracela zpět na břeh, ale muž pokračoval na druhou stranu.

Chropyně postaví cyklostezku

Chropyně na Kroměřížsku postaví cyklostezku, která město spojí s jeho místní částí Plešovcem, vzdáleným asi dva kilometry. Trasa bude součástí páteřní cyklostezky vedoucí napříč Moravou až ke Kroměříži. Stavba si vyžádá téměř 15 milionů korun, většinu však letos radnice získala z operačního programu Evropské unie. První cykloturisté by si trasu mohli projet zřejmě už v květnu.

***

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!