Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Na Jesenicku silničáři vysypali už 12 tun soli

Poprvé včera ráno vyjeli silničáři se solí, aby ošetřili promrzlé silnice v horních partiích Olomouckého kraje. Michal Krajčovič z jesenické správy silnic řekl, že ujeli 200 kilometrů a vysypali 12 tun soli. Udržovali mimo jiné silnici na Červenohorské sedlo.

Policista odešel od soudu s podmínkou

Podmíněný půlroční trest s roční zkušební dobou uložil odvolací senát ostravského krajského soudu novojičínskému policistovi Jaroslavovi Šedovi. Podle rozsudku zneužil svou pravomoc, když před lety nezabránil podřízenému v bití zadrženého muže. Navíc policista lhal a po celou dobu kolegu, který už byl pravomocně odsouzen, kryl. Policista tak bude muset uniformu svléknout.

Centrom získal byty pro sociálně vyloučené

Minimálně 40 bytů nabídne sociálně vyloučeným obyvatelům Ostravy občanské sdružení Centrom. Bydlení, které sdružení nabízí, je spojeno s doprovodným sociálním programem, jehož součástí je například kurz vaření pro ženy a povinnost nájemníků podílet se na opravách bytů.

Hluk a Dolní Němčí spojí cyklostezka

Hluk a Dolní Němčí na Uherskohradišťsku propojí nová cyklostezka. Trasa dlouhá přibližně pět kilometrů přijde na více než 20 milionů korun. Cyklostezka plynule naváže na již vybudovanou trasu od Hluku přes Ostrožskou Lhotu do Uherského Ostrohu a z druhé strany pak na trasu mezi Uherským Brodem a Nivnicí, kterou dělníci začali letos stavět.

Colours of Ostrava zahajuje předprodej

Tento měsíc zahájí pořadatelé jednoho z největších hudebních festivalů v Česku Colours of Ostrava předprodej vstupenek na příští ročník. Ten se v létě příštího roku uskuteční v centru Ostravy. Podle pořadatelů si až do konce roku zájemci mohou vstupenky zakoupit za nejnižší cenu 590 korun. K dostání za zvýhodněnou cenu budou lístky v síti TicketPro. V roce 2009 se festival bude konat od 9. do 12. července.

Na jezeře se objevily vzácné husice rezavé

Vzácné husice rezavé pocházející až z Asie objevili v těchto dnech přerovští ornitologové na hladině tovačovského jezera. Výskyt tohoto opeřence považují v České republice za ojedinělý. Unikátní je podle nich i pohyb jediného exempláře v těchto končinách, na Tovačovsku se přitom husice pohybují ve čtyřčlenném hejnu. Podle odborníků na svých cestách tito ptáci zřejmě zabloudili.

V Ostravě uvidí hity francouzského filmu

Pro příznivce francouzské kinematografie je v ostravském CineStaru od pátku připraven třídenní Festival francouzského filmu. Promítat se bude 11 snímků, které v uplynulém roce sklidily v českých kinosálech největší úspěchy. Tři filmy navodí atmosféru Paříže, připraveny jsou také tři animované snímky, nechybí remake, thriller, drama ani horor.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: