Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Při nehodě autobusu se zranili čtyři lidé

V Suché Rudné na Bruntálsku se v sobotu srazil autobus s mikrobusem. Při nehodě se těžce zranil devětačtyřicetiletý řidič mikrobusu Toyota. Tři děti, které vezl, utrpěly lehká zranění. Řidič autobusu i jeho pět cestujících vyvázlo bez zranění. Pravděpodobně se ani jeden z řidičů dostatečně ani včas nevyhnul tomu druhému.

Silný vítr strhl střechu školy v Loukově

Značná část střechy základní školy spadla vlivem silného větru v pátek odpoledne v Loukově na Kroměřížsku. Na místě zasahovali dobrovolní i profesionální hasiči. Nikomu se nic nestalo, škola byla prázdná. Práci hasičům ztěžoval silný vítr. Plechová střecha o ploše sto metrů čtverečních se bude muset celá rozmontovat, aby se zabránilo jejímu pádu.

Ve Zlínském kraji čekají na lyžaře

Návštěvnost v horských střediscích ve Zlínském kraji podle provozovatelů klesla. Může za to zřejmě především obleva ve městech; lidé se obávají horších podmínek i na horách. Vlekaři se však shodují, že podmínky pro lyžování jsou stále příznivé, přes noc mrzne, během dne se teplota pohybuje okolo nuly. Vzhledem k předpovědi počasí proto zatím neplánují další omezení provozu.

Internetová škola pro seniory pokračuje

Další ročník internetové školy pro seniory se chystá od poloviny února otevřít olomoucký Dům dětí a mládeže. Letos se důchodci budou mimo jiné učit i práci s ICQ a Skypem. Za sedm let, kdy tuto službu mládežnické zařízení důchodcům poskytuje, se naučilo internet ovládat kolem 1500 seniorů. Nejstarší posluchačce bylo 88 let.

Děti ve Stodolní ulici popíjely alkohol

Ostravští strážníci přistihli v noci na sobotu deset dětí, jak popíjely alkohol v barech a restauracích na proslulé Stodolní ulici v centru města. Ve 13 podnicích prověřili téměř 80 lidí. Tři desítky z nich, kterým ještě nebylo 18 let, musely podstoupit dechovou zkoušku. Z toho třetina byla pod vlivem alkoholu. V letošním roce vyrazili strážníci na kontrolu Stodolní ulice podruhé.

Olomoucká radnice rozšíří sběr bioodpadu

Olomoucká radnice bude pokračovat ve sběru bioodpadu, nádoby rozmístí i do dalších částí města. Pilotní projekt v šesti okrajových lokalitách zahájila na začátku loňského roku. Cílem bylo snížit produkci směsného odpadu. Podle zástupců magistrátu lidé vytřídili téměř 195 tun biologického odpadu, dalších 430 tun bioodpadu donesli do sběrných dvorů.

V Uherském Hradišti se nejvíce líbila Adéla

Inscenací roku 2008 Slováckého divadla v Uherském Hradišti se stal nejdražší muzikál v historii divadla Adéla ještě nevečeřela. Nejoblíbenějšími herci pak Irena Vacková a Martin Vrtáček. O výsledcích ankety Slovácký Oscar informoval mluvčí a herec souboru Josef Kubáník.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání pro Moravu a Slezsko

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...