Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Zlín chce koupit opuštěné sídlo soudu

Zlínský magistrát hodlá odkoupit budovu bývalého okresního soudu v centru města. Zchátralý objekt patří ministerstvu spravedlnosti, radnice za něj nabídla 12,5 milionu korun. Nabídku odeslala ministerstvu tento týden. V případě, že se městu podaří objekt získat, hodlá jej zrekonstruovat a přeměnit na multifunkční budovu s obchody, kancelářemi a byty.

Muž, který se pokusil vraždit, se chtěl zabít

Pětatřicetiletý nebezpečný recidivista, který podle policie chtěl v sobotu večer v Havířově na Karvinsku nožem zabít o tři roky starší ženu, se v úterý v budově ostravského soudu pokusil o sebevraždu. Vysmekl se eskortě a chtěl skočit z šestého patra. Policisté jej ale včas zpacifikovali. Soud nakonec rozhodl o uvalení vazby.

Hasiči zachraňovali v zoo opičku tamarína

Profesionální hasiči museli v úterý navečer v olomoucké zoo na Svatém Kopečku pomoci s malým tamarínem vousatým, který ošetřovatelům utekl na strom. Opičku sundávali hasiči asi hodinu. Dva lezci museli po lanech šplhat asi 15 metrů vysoko. Opička jim nakonec seběhla na zem, kde ji hasiči chytili pomocí sítě. Zásah byl nutný, protože jde o jihoamerické zvíře a venku bylo chladno, vysvětlila mluvčí zahrady.

Olomouc dá miliony za další školní jídelnu

Olomoucká radnice zaplatí 14,4 milionu korun za rekonstrukci jídelny Základní školy dr. Milady Horákové v Rožňavské ulici. Na opravu dostane radnice zhruba polovinu, přesně 7,7 milionu korun, z takzvaných norských fondů, které jsou součástí evropských dotací. Stavební práce jsou naplánovány na letní prázdniny. Jídelna dnes vyvařuje pro víc než 900 strávníků, z nichž je 465 přímo ze školy.

Tabule usnadní řidičům parkování

Řidiče přijíždějící do Olomouce bude na obchvatech města informovat nový dopravní systém o obsazenosti vybraných parkovišť ve městě. Díky tomu se budou moci snáze rozhodnout, kde mají své auto odstavit. Systém radnici poskytne zdarma společnost ELTODO dopravní systémy, aby ho otestovala. Nové tabule budou podle něj signalizovat vytíženost parkovišť v Hynaisově, Koželužské a Jeremenkově ulici, kde motoristé mohou odstavit své vozy v podzemním parkovišti.

Cena za stadion: místo 1,5 miliardy třetina

Olomoucká radnice vloží do rekonstrukce zimního stadionu, který je ve velmi zanedbaném stavu, méně peněz, než původně avizovala. Její dřívější záměr hovořil o částce 1,5 miliardy korun, nyní je ochotná vynaložit na opravy maximálně půl miliardy korun. Původní plán je v současné době nereálný. Radnice chtěla zchátralý stadion přestavět na multifunkční halu s podzemním parkovištěm. Multifunkčnost se ale bude město snažit zachovat alespoň v úspornější variantě.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!