Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Magneton přišel o dodávky elektřiny

Kroměřížský výrobce automobilových alternátorů a startérů Magneton, který je od května v insolvenčním řízení, přijde od pátku o dodávky elektřiny. Společnost Czech Coal včera oznámila, že mu je přeruší kvůli nehrazení faktur za odběr v součtu za dva miliony korun. Magneton patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům ve Zlínském kraji, pracuje v něm nyní přes 440 lidí. Firma hodlá jednat, podle jejího ředitele peníze posílá.

Janáčkovy Hukvaldy zahájí virtuos Svěcený

Komorní koncert předního českého houslisty Jaroslava Svěceného zahájí koncem června 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Oznámili to včera pořadatelé. Festival připomene dvě letošní velká hudební výročí, a to 155 let od narození hudebního skladatele a hukvaldského rodáka Janáčka a 50 let od úmrtí dalšího velikána české hudby Bohuslava Martinů.

Do Přerova míří postižené děti

Slavíme narozeniny je mottem letošního desátého ročníku setkání zdravých dětí a dětí s postižením Mosty 2009, které se uskuteční zítra na přerovském Výstavišti. Na letošní setkání je přihlášeno 1400 dětí a dospělých z ústavů sociální péče pro mentálně či tělesně postižené. Vedle nich do areálu tradičně zavítají tisíce žáků ze škol z Přerovska či Olomoucka. Akce má v Přerově desetiletou tradici, každoročně v červnu na ni zavítá kolem 8000 lidí.

Koncert pomůže Korunní pevnůstce

Na obnovu areálu Korunní pevnůstky v Olomouci půjde výtěžek sobotního benefičního koncertu. V unikátním uceleném pozůstatku barokní pevnosti v sousedství Bezručových sadů vznikne v příštích letech oddechový areál, kde si přijdou na své děti i dospělí. V programu, který začíná v pevnůstce ve 13.00 klauniádou, diskotékou a soutěžemi pro děti, vystoupí například Lucie Bílá, Petr Bende či Spirituál Kvintet.

Auto, které objelo svět, skončí v USA

Embéčko, se kterým dva mladí cestovatelé z Olomouce objeli svět, nakonec skončí v zámoří. V dražbě na internetovém aukčním portálu Aukro.cz, kde studenti svůj stroj nabídli a která včera skončila, totiž uspěl sběratel z Los Angeles. Za 40 let starou Škodu 1000 MB Julii, jak mladíci veterána pojmenovali, nabídl 150 100 korun. Na tuto částku se kupní cena vyšplhala z vyvolávací jedné koruny po 44 příhozech. Mladí cestovatelé jsou spokojeni.

Uherské Hradiště uzavře koupaliště

Uherské Hradiště uzavře v červenci koupaliště. Areál je ve špatném stavu, město ho chce začít na podzim přestavovat na akvapark. Navíc je koupaliště o letních prázdninách málo využíváno. Vybudování akvaparku mělo původně stát asi 375 milionů korun. Starosta Libor Karásek však včera oznámil, že i v souvislosti s poklesem cen materiálu a stavebních prací bude cena minimálně o 100 milionů nižší.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: