Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

PPF hodlá řešit tok peněz v ArcelorMittal

Skupina drobných akcionářů hutí ArcelorMittal Ostrava podala trestní oznámení na představenstvo firmy v souvislosti s půjčkami mateřské skupině ArcelorMittal. Ke konci roku 2008 činily téměř 25 miliard korun, zhruba stejný je za poslední tři roky zisk huti. Malým akcionářům vadí, že firma půjčuje, ale nevyplácí dividendy. Na jejich stranu se přidává i skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, která ovládá 14 procent akcií. Podle včerejších Hospodářských novin za tím může být snaha donutit většinového majitele, aby koupil podíl PPF v hutích.

Mladík se zranil při skoku do vody v lomu

Hasiči a zdravotníci v neděli zachraňovali třiadvacetiletého muže, který se zranil při koupání v zatopeném lomu v obci Výkleky na Přerovsku. Mladík skočil do vody z asi deset metrů vysoké skály. Utrpěl otevřenou zlomeninu bérce dolní končetiny a četné pohmožděniny. Hasiči nejprve člunem ke zraněnému na druhý břeh převezli lékaře a po stabilizování muže naložili na nosítka a přepravili k sanitce.

Buchlovské kopce „lákají“ motorkáře

Policisté zaznamenali o uplynulém víkendu při kontrolách silničního provozu v buchlovských kopcích na Slovácku 462 přestupků. Z nich se 77 dopustili motocyklisté, pro které je tato lokalita oblíbenou destinací. Policisté uložili pokuty za 380 tisíc korun, 46 vážných deliktů pak oznámili úřadům ke správnímu řízení. Důraz kladli na motorkáře, kteří si úsek buchlovských kopců často svévolně zaměňují za závodní dráhu.

Lupič přepadl s nožem bar, už je v cele

Maskovaný muž přepadl v neděli bar v Okružní ulici v Olomouci. S nožem v ruce požadoval vydání peněz. Pokladní však odmítla a vzápětí zavolala policii. Pachatel se zalekl a odešel, policisté ho však ještě týž večer zadrželi a sedmadvacetiletého muže obvinili z loupeže. Muž policistům také vydal nůž, kterým obsluhu ohrožoval. V případě uznání viny mu hrozí až desetileté vězení.

Obyvatelé sídliště mají nové parkování

Zrekonstruovaného vnitřního bloku na panelovém sídlišti mezi ulicemi Brněnská a Libušinka se dočkali obyvatelé Prostějova. Opravy za 11 milionů korun zahrnuly vedle vybudování nových parkovacích míst také kompletní inovaci povrchu vozovek i chodníků, přibylo nové osvětlení, kontejnerová stání a lokalitu má oživit nově vysazená zeleň.

Trnkobraní přinese bohatý program

Bohatý doprovodný program čeká letos na návštěvníky tradičního vizovického Trnkobraní. Organizátoři včera oznámili, že stejně jako v předchozích letech i letos bude festivalem žít nejen areál likérky, ale celé město. Připraven je například tradiční jarmark, pstruhobraní, exkurze v likérce i hudební scéna přímo v centru Vizovic. Festival se letos uskuteční poslední prázdninový víkend, organizátoři očekávají přes 17 tisíc návštěvníků.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: