Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Letecké spojení s Moskvou pokračuje

Letadla z Brna do Moskvy budou létat i po 11. listopadu. Lety mezi oběma městy byly původně dohodnuté pouze do tohoto data, podle hejtmana Stanislava Juránka jsou však obsazené z více než devadesáti procent a jednání o pokračování leteckého spojení pokračují. Zvýšit by se také měla frekvence letů. Zatímco nyní letadla létají pouze v neděli, uvažuje se také o středě.

Silničáři soutěžili v cestářském rodeu

Nejšikovnějším řidičem-silničářem z jižní Moravy je Karel Konečný z Veselí nad Moravou. Včera v Brně porazil své kolegy v netradiční soutěži Cestářské rodeo, v němž s velkým nákladním autem s radlicí zdolal nejrychleji vytyčenou trasu. Klání bylo první soutěží svého druhu v republice. Za Konečným skončil Petr Dolníček z Tasovic a třetí příčku získal Antonín Doležal ze Znojma.

Euroregion trápí dálnice Brno-Vídeň

Přestože výstavba dálnic nespadá do přímé působnosti regionů, téma dálnice Brno-Vídeň bylo v severorakouském Poysdorfu nejdiskutovanějším problémem při oslavách desátého výročí vzniku Euroregionu Weinviertel (Rakousko), Jižní Morava (ČR) a Záhorie (Slovensko). Zástupci české i rakouské strany opakovali, že trvají na schválené trase přes Mikulov a Drasenhofen, proti níž protestují ekoaktivisté. Ti navrhují spojení vést po dálnici D 2 a poté novou spojkou kolem Břeclavi do Rakouska.

Na HospiMedice přibylo vystavovatelů

Na brněnském veletrhu zdravotnických strojů a pomůcek HospiMedica přibývá návštěvníků i vystavovatelů ze zahraničí. Firem z ciziny bylo letos o osm procent víc než loni a zabraly téměř dvojnásobnou výstavní plochu. Ještě výrazněji vzrostl počet návštěvníků. HospiMediku, která včera skončila, navštívilo podle odhadů organizátorů za čtyři dny zhruba šestnáct tisíc lidí.

Žena záchvat možná jen předstírala

První pomoc poskytli strážníci dvacetileté ženě, kterou našli včera brzy nad ránem v Drobného ulici v Brně. Zmítala se v křečích, nebyla schopna komunikovat a u úst měla pěnu. Po příjezdu sanitky ale situace nabrala obrat. Lékařům totiž nebyla žena neznámá, již dříve totiž několikrát simulovala různé zdravotní problémy. Přesto ji záchranáři převezli do nemocnice.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!