Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Výstaviště patří pět dní zemědělcům

Na brněnském výstavišti včera začala trojice veletrhů: mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro, 9. mezinárodní veterinární veletrh Animal Vetex a 10. mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina. Hlavním tématem je letos využití biomasy jako zdroje pro výrobu energie. Na rekordně velké ploše se představí 730 firem z 19 zemí.

Jošt má svoje internetové stránky

Internetové stránky věnované sbírce na jezdeckou sochu markraběte Jošta Lucemburského jsou již v provozu. Na adrese www.jostmoravsky.cz zájemci najdou možné způsoby, jak přispět ve sbírce, seznam dárců i podrobnosti, jak o organizaci sbírky či pořádajícím občanském sdružení, tak životopis moravského markraběte.

Den zdraví nabídne i první pomoc

Rady odborníků k očkování, prevenci, ale i třeba k odvykání kouření. To je jen část nabídky Dne zdraví, který se ve středu od 9 do 15 hodin bude konat v brněnském IBC na Příkopě. Některá vyšetření, například cholesterolu, budou zájemci moci absolvovat za poplatek, jiná, jako měření tělesného tuku či krevního tlaku, budou zdarma. Zástupci Českého červeného kříže předvedou na figuríně ukázky první pomoci.

Na Final Four chtějí dát radní tři miliony

Celkem třemi miliony korun by radní rádi přispěli společnosti Basketbal sport na pořádání turnaje Final Four v basketbale žen. Příspěvek však musí ještě potvrdit zastupitelé. Prestižní turnaj se bude konat v Městské hale v Králově Poli od 11. do 13. dubna. Naposledy Brno turnaj pořádalo před dvěma roky.

Rosice vydaly knihu ke 100. výročí

Loňských sto let, které uplynuly od prohlášení Rosic u Brna za město, připomíná rozsáhlá kniha, jež vyšla v minulých dnech. Tvůrčí tým pod vedením ředitele tamního kulturního centra Lukáše Volánka nashromáždil desítky svědectví a originálních dokumentů popisujících dějiny města, jeho památek, firem či spolků a další zajímavosti, včetně desítek historických fotografií mapujících proměny města.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč