Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Festival přiblíží Brnu italské filmy

Brňané dostanou ode dneška šanci zhlédnout klasická díla italské kinematografie. V městském kině Art se uskuteční první ročník přehlídky Dny italského filmu. Dramaturgové festivalu vybrali především snímky, které měly zásadní vliv na vývoj filmové tvorby v zemi včetně Felliniho, Pasoliniho a Vittoria De Siky. Finále festivalu obstará ve čtvrtek Viscontiho Soumrak bohů.

Nejmenší hasičská uniforma je v muzeu

Nejmenší hasičská uniforma na celém světě se o víkendu stala exponátem Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Poté, co už z ní vyrostl, ji tam poslali rodiče ani ne dvouletého Šimona Riedla z Moutnic u Brna. Šimon byl zapsán mezi dobrovolné hasiče jako osmidenní miminko, dostal uniformu z originálního materiálu, z něhož se šijí zásahové obleky, i maličkou zásahovou helmu.

Muž zemřel, převrátil se s ním traktor

V Mokré-Horákově u Brna zemřel v sobotu v převráceném traktoru třiapadesátiletý muž. Za domem ve svahu kácel dřevo a jeden z kmenů vytahoval do kopce nahoru. Malý traktor bez kabiny, s nímž strom vytahoval, se mu převrátil dozadu. Muže zavalil a ten na místě zemřel.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!