Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Hrdinové se dočkali památníku

Hrdinové protifašistického odboje, kteří odpočívají na hřbitově v Ďáblicích, se dočkali památníku. Včera ho v místech předpokládaných hrobů odhalili zástupci Prahy 8, ministerstva obrany a místopředseda Senátu Jiří Liška. V Ďáblicích jsou pohřbeni i parašutisté ze skupiny Anthropoid, kteří odstranili Reinharda Heydricha, či Václav Morávek, člen skupiny Tří králů.

Strážník rozdával pokuty, i když nesměl

Pražská policie řeší problém. Jeden ze strážníků měl tři měsíce propadlé prolongační zkoušky, a přesto pokutoval řidiče. Informovala o tom TV Nova. Zkoušky ze znalosti vyhlášek a zákonů musejí strážníci absolvovat každé tři roky. Až vedení policie zjistí, kolik za dobu bez zkoušky rozdal pokut a bodů, budou body řidičům umazány a pokuty vráceny.

VOKS odstartoval Smíchovské benefice

Koncert volného komorního sdružení VOKS včera zahájil sborový cyklus Smíchovské benefice. Pořádá jej Farní sbor Českobratrské církve evangelické na Smíchově ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů. Ve farním sboru Na Doubkové zazněly za řízení Martiny Spiritové skladby J. D. Zelenky, Z. Lukáše a O. Kvěcha.

„Klokani“ pořádají koncert zdarma

Fotbalový klub Bohemians 1905 pořádá pro své fanoušky tento čtvrtek koncert v rámci akce „Léto s klokanem“. Představí se na něm kapely Prohrála v kartách a The Chancers, které hrají především styl ska. Program na vršovickém stadionu začíná ve tři hodiny odpoledne, koncert v šest.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!