Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Strážníkům pomáhají studenti

Městská policie i letos spolupracuje se studenty, kteří pomáhají zahraničním turistům. Policie tím pokračuje v úspěšné spolupráci z minulých let. Počet jazykově vybavených brigádníků proti loňsku mírně stoupl, letos doplní strážníky na mobilních stanovištích, které jsou na sedmi místech v Praze, 27 studentů. O prázdninách budou sloužit každý den, v září jen o víkendech. Brigádníci dostávají odměnu 80 korun za hodinu. „O pomoc mají zájem hlavně turisti, chtějí především poradit s cestou,“ řekl strážník na Václavském náměstí. Hlídky mají za úkol zaměřit se tradičně především na odhalování pachatelů kapesních krádeží, na nelegální pouliční výměnu peněz a obtěžování turistů žebráky.

V Podolí se opět otevře nudistická pláž

Žluté lázně v pražském Podolí v sobotu opět otevřou nudistickou pláž. Milovníci opalování bez plavek budou mít vyhrazeno území o rozloze 150 metrů čtverečních. Od ostatních zvědavých hostů je odděluje rákosový plot vysoký jeden a půl metru. „Po nudistické pláži volala řada návštěvníků už od června. V areálu se ale konala řada koncertů a akcí, prostor proto nebylo možné uvolnit,“ řekl Libor Votruba ze společnosti Taiko, která plovárnu provozuje.

Proti mrakodrapům jsou čtyři odvolání

Stavební úřad Prahy 4 obdržel čtyři odvolání proti územnímu rozhodnutí na umístění výškových budov na Pankráci. O stavbách tak bude rozhodovat pražský magistrát. Investor, společnost ECM, podle mluvčí Zuzany Doležalové s odvoláním počítal. Na pankrácké pláni by měla vyrůst budova s luxusními byty a hotel. Proti územnímu rozhodnutí se odvolala občanská sdružení, další odvolání podaly společnosti Corinthia Panorama a Top Spirit, poslední pak Ateliér pro životní prostředí. „Nejvíce nám vadí, že nebyl zpracován posudek vlivu na životní prostředí, známý jako proces EIA, přestože se jedná o komplex budov, který výrazným způsobem zasahuje do okolí,“ řekl Zdeněk Holeček z Pankrácké společnosti.

V Praze proběhne velký sjezd jehovistů

Ode dneška se v Praze bude konat třídenní sjezd náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, jehož pořadatelé očekávají, že na něj přijede až 10 000 lidí. Akce se uskuteční na strahovském stadionu Evžena Rošického. V české metropoli bude takové setkání po roce, před dvěma lety bylo mezinárodní. Jehovisti jsou širší veřejnosti známi především tím, že oslovují lidi a nabízejí své tiskoviny.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor: