Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Strahov zaplnili Svědkové Jehovovi

Více než 8500 členů náboženské společnosti Svědkové Jehovovi se sešlo na strahovském stadionu Evžena Rošického. Řekl to mluvčí Cyril Ševčík. Lidé všech věkových kategorií, mající na šatech připnuté cedulky s heslem „Vedeni božím duchem“, zaplnili přibližně polovinu stadionu. Včerejší program oblastního sjezdu tvořily přednášky, modlitby i společný zpěv. Sjezd bude pokračovat až do neděle. Svědkové Jehovovi působí celosvětově a v tuzemsku mají 234 sborů. Loni se k nim hlásilo po celém světě téměř sedm milionů lidí, v České republice jich při sčítání lidu v roce 2001 bylo více než 23 tisíc.

Počet žadatelů o adopci roste

V Praze se zvyšuje počet žadatelů o adopci. Za prvních šest letošních měsíců přijal magistrát téměř 100 nových žádostí, loni to bylo za celý rok 134 a předloni 100. Řekl to radní Jiří Janeček (ODS). Celkem je nyní evidováno 150 zájemců o osvojení dítěte.

Letos byl prvním osvojeným dítětem Vendelín Čtvrtek, kterého našel loni v prosinci v popelnici bezdomovec Miroslav Szamszeli. „Podobně jako malý Čtvrtek našlo letos nový domov i dalších 40 dětí,“ uvedl Janeček. Loni adoptivní rodiče osvojili 74 dětí, dalších 19 přijali pěstouni. Letos bylo do pěstounské péče umístěno pět dětí, přijaty byly tři nové žádosti. „I když poklesl zájem o pěstounskou péči, přesto se nám podařilo umístit i chlapečka s Downovým syndromem,“ doplnil Janeček. Odložené děti v hlavním městě nejčastěji končí v dětském centru v Krči a ve Fondu ohrožených dětí Klokánek.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!