Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Urbanisté nedovolí zastavět Dívčí hrady

Útvar rozvoje hlavního města, který připravuje koncept nového územního plánu, nepovolí zastavět lokalitu Dívčích hradů ani park Vidoule. S těmito změnami přišla Praha 5. Podle ředitele útvaru rozvoje Bořka Votavy urbanisté nedovolí ani zasahovat do přírodního parku Šárecké údolí, jak to navrhuje Praha 6. LN nedávno informovaly, že některé pražské radnice navrhují zastavět volné plochy, které mají zůstat jako územní rezerva pro rozšíření zeleně. Podle Votavy při tvorbě nového územního plánu neprojde ani zástavba v lokalitě Trojmezí na rozhraní Prahy 10, 11 a 15 a likvidace zeleně na Kavčích horách. Nový územní plán má platit od roku 2010.

Student močil z okna, vypadl a přežil

Lehkým zraněním skončil včera krátce po půlnoci pád mladíka z okna vysokoškolských kolejí v Praze-Břevnově. Opilý student spadl ze sedmimetrové výšky ve chvíli, kdy se pokoušel močit z okna. Informovala o tom mluvčí pražské policie Dana Slabochová. Případ byl policii na tísňovou linku nejprve oznámen jako pokus o sebevraždu. Policejní hlídka, která na místo dorazila, zjistila, že o sebevraždu nejde. Značně opilému mladíkovi se chtělo na záchod, a tak to vyřešil na místě močením z okna.

Prahu 1 budou čistit čtyři speciální vozidla

Prahu 1 budou od prachu čistit čtyři speciální vozidla. Radnice první městské části uzavře smlouvu se společností Komwag, která bude pojízdné vysavače provozovat. První městská část zaplatí firmě za dva roky asi 7,5 milionu korun. Řekl to včera starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS). Firma Komwag bude sama vozidla provozovat. Neustále by měly být v provozu dva až tři tyto pojízdné vysavače. Odstraňovat by měly především prach a nečistoty, které se hromadí při okraji komunikací. Díky své terénní úpravě budou schopny provozu i v parcích. Cena jednoho metru vyčištěné komunikace vyjde na deset haléřů.

V Praze stoupl počet prázdných kanceláří

Počet kanceláří bez nájemců se v Praze ve třetím čtvrtletí zvýšil na více než osm procent. To je ve srovnání s předchozími třemi měsíci o tři procenta více. Poptávka po administrativních plochách se přitom o deset procent zvedla, mírně ve třetím čtvrtletí stouplo v kancelářích i nájemné. O situaci na pražském kancelářském trhu včera informovalo sdružení poradenských firem Prague Research Forum (PRF). Od července do konce září ve městě přibylo 116 tisíc metrů čtverečních nových ploch.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy