Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

V Líbeznicích ukradli kamion se škodovkami

Sedm osobních vozů Škoda ukradli v noci z pátku na sobotu v Líbeznicích u Prahy neznámí pachatelé i s kamionem, na kterém byly vozy naloženy. Kamion pak odvezli do Mladé Boleslavi a nechali ho stát na parkovišti před areálem automobilky Škoda Auto. Přepravní firma vyhlásila za dopadení zlodějů odměnu 200 000 korun, škoda je odhadována na osm milionů korun. Informaci přinesla včera večer televize Nova. Kamion stál v areálu firmy. Vrátnému jeden z pachatelů namluvil, že ho posílá jednatel firmy. V kanceláři, do které se dostal po rozbití okna, vzal klíče od vozů a s kamionem odjel do Mladé Boleslavi.

V bytech Prahy 6 včera netekla voda

Obyvatelům Vokovic, Strahova, Břevnova a Hanspaulky netekla včera voda. V Patočkově ulici se totiž včera odpoledne porouchal vodovodní řad. Patočkova ulice byla pro dopravu uzavřena ve směru z centra. Voda z prasklého potrubí vytékala rychlostí 500 litrů za sekundu. Lidé si pro vodu chodili k náhradním cisternám.

Město vydává expresní opencard

Pražský magistrát zřídil ve Škodově paláci a v Paláci Adria přepážky pro expresní výdej čipových karet opencard. Očekává zvýšený zájem. Souvisí to s tím, že 31. ledna končí prodej ročního kuponu pražské integrované dopravy, který je cenově nejvýhodnější. Až do konce ledna si ho cestující mohou koupit, ale je nutné mít při vydání kartu opencard. Kdo to nestihl, může využít služeb expresních poboček, kde mu kartu vyřídí za poplatek 400 korun do deseti minut. Při oprávněných reklamacích se poplatek neplatí.

LN využívají servis agentury ČTK