Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Umělecký šéf opery Národního divadla v Brně Tomáš Hanus odchází. LN to o víkendu po jeho setkání se zaměstnanci opery potvrdila pěvkyně Jitka Zerhauová. Podle ní dal Hanus výpověď pro neshody s ředitelstvím. Členové souboru proto řediteli divadla Danielu Dvořákovi zaslali dopis, v němž žádají o jeho vizi řízení opery. „Nedokážeme si představit, že v současném systému vedení opery bude šéfem člověk bez vysoké umělecké úrovně,“ stojí v dopise. Podle nich časté vyměňování šéfů nevede k rozvoji, pocitu klidu a vyrovnanosti v ansámblu. Hanus nastoupil s Dvořákem před rokem a půl.

V Žabovřeskách se sesunul starý domek

Část chodníku i přední zeď neobydleného rodinného domku se včera propadly v ulici Marie Steyskalové v Žabovřeskách. Musela být odpojena voda i přívody elektřiny a plynu. Přivolaný statik po prohlídce objektu rozhodl o stržení přední části domku až po jeho nosnou zeď.

Noční požár způsobil škodu za milion korun

Milionovou škodu způsobil v noci na neděli požár v dvoupokojovém bytě v domě na Kolišti. Zevnitř vyvedli hasiči s pomocí dýchacích přístrojů muže a ženu, další muž se psem se dostal ven sám. Zásoby léků a zařízení lékárny v budově oheň nezasáhl.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: