Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Silničářům se letošní zima prodražila

Silničáře na jihu Moravy zatím zimní údržba silnic stála přibližně 113,5 milionu korun. Pro srovnání, loni to bylo za celou zimní sezonu 154 milionů. Letos tuto částku zřejmě překročí. Jen v lednu se výdaje zvýšily oproti předchozímu roku o čtvrtinu. Podobně na tom bude i únor. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, které se informace týkají, se stará o 400 kilometrů státních silnic I. třídy a kolem 3900 kilometrů silnic II. a III. tříd. Další komunikace spravuje stát a radnice.

Doprava pojede celý týden jako v létě

Jarní prázdniny, které dnes začínají na jihu Moravy, změní jízdní řády. Brněnský dopravní podnik využije „letní“ jízdní řády označené jako Pracovní dny - prázdniny. Výjimkou je pouze linka 53, která obsluhuje vysokoškolský areál v Králově Poli. Pojede podle běžného jízdního řádu.

Památkové hlasování vedou Letovice

Soutěž o nejlépe opravenou památku jižní Moravy za rok 2008 vede zámek v Letovicích. Lidé mají poslední týden na to, aby některé z dvaceti památek, navržených na ocenění, dali hlas. Hlasování pokračuje na internetových stranách hejtmanství. Vysoký počet bodů mají opravené kostely v Bořeticích a ve Višňovém.

Děti budou malovat podobu markraběte

Jak si školáci představují markraběte Jošta? Malířskou soutěž vyhlásilo sdružení Jošt Moravský. To společně s brněnskou radnicí připravuje také stavbu pomníku markraběte. Soutěž má přivést děti k zájmu o historii. Poběží do 15. května.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno