Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Muž vraždil kvůli pár stokorunám

V Praze 6 se o víkendu stala brutální vražda. Pětatřicetiletý muž z Rumunska přepadl přímo na ulici sedmdesátiletou ženu a ubodal ji. Zavražděnou okradl o pár set korun, které měla v kabelce. Několik minut po činu se ho policistům podařilo dopadnout. Rumun se k vraždě přiznal. Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové byl k oběti přivolán lékař, ten ale na místě už jen konstatoval násilnou smrt. Podle policejního webu se vražda stala v ulici Kladenská v Praze-Vokovicích. Žena se snažila bránit svůj majetek. Lupič ale neváhal použít nůž a ženu zabil. Rumuna policisté celý den vyslýchali a obvinili z trestného činu vraždy. Byl podán návrh na vzetí do vazby, uvádí se na policejním webu. Vrahovi hrozí výjimečný trest.

čtk

Pedagogickou fakultu ovládla Afrika

V sobotu odpoledne se budova Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy změnila v africkou divočinu. Studující oboru učitelství pro první stupeň základních škol připravili na Den učitelů pro své budoucí žáky a žákyně, jejich rodiče či učitele zábavné i poučné odpoledne na téma Afrika. Děti se tak hravou formou dozvěděly základní fakta o Africe a tamním životě. Všichni se stali cestovateli, kteří se pokoušeli najít ztracený deník slavného cestovatele Emila Holuba. Starobylá budova žila domorodým tancem, rytmem bubnů, ale změnila se i na pustou Saharu, šumící Nil či v nejvyšší africkou horu Kilimandžáro. Mezi rodiči, jejichž děti africké putování absolvovaly, byl i rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. Letošní akce navazuje na úspěšný loňský první ročník věnovaný době Karla IV.

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...