Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Návštěvnost festivalu: přes 1,5 milionu lidí

Za nejmasovější akci v republice označují pořadatelé včera skončený festival Brno - město uprostřed Evropy. Odhady mluví o tom, že mu přihlíželo v součtu více než 1,5 milionu lidí. „Přesné číslo je těžké říci, ale jen festival ohňostrojů Ignis Brunensis sledovalo z upuštěných břehů přehrady vždy kolem 150 tisíc lidí. A to je odhad připravený společně s policií a dopravním podnikem,“ podotkl hlavní organizátor Jiří Morávek. O víkendu například oslavy 140 let městské dopravy v Brně sledovaly desetitisíce lidí.

Zájemci se mohou naučit první pomoc

Včasná první pomoc a správná resuscitace může zachránit lidský život. Bezplatné školení včetně praktického výcviku nabízí zájemcům Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Dva totožné dvouhodinové kurzy se uskuteční 10. června v 15 a v 17 hodin, vybraný termín je třeba nahlásit na telefon 543 165 210 nebo elektronickou adresu info@nmbrno.cz.

Pes se utopil v bazénu u domu

Psa, který se topil v bazénu u domu, si všimla jedenačtyřicetiletá žena v Brně-Bohunicích. Majitelé zvířete nebyli doma, proto upozornila strážníky. Ačkoli však hlídka přelezla dřevěný plot a bílého křížence vytáhla z vody, ani přes okamžitou masáž srdce se nepodařilo psa zachránit.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno