Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Registr řidičů změní v létě úřední hodiny

Některé úřady pražského registru řidičů a vozidel budou o prázdninách fungovat v upravených úředních hodinách. Letní provoz se týká pracoviště ve Vysočanech a Jungmannově ulici. Úřední doba registru řidičů bude v pondělí a středu od 7.45 do 12.15 a 12.45 do 17.00. V úterý a čtvrtek si řidiči mohou vyřizovat své záležitosti od 7.00 do 11.30 a od 12.00 do 15.30. V pátek budou mít pracoviště v době od 1. července do 31. srpna zavřeno.

Rodinné album světa před Palladiem

Na 26 velkoformátových fotografiích, které jsou vystaveny na náměstí Republiky před Palladiem, jsou zachyceny rodiny ze všech koutů světa. Jedná se o fotografickou výstavu nazvanou 1000 Families, kterou do Prahy přivezla společnost Člověk v tísni. Snímky pořídil německý fotograf Uwe Ommer, který při jejich pořizování ujel 250 tisíc kilometrů a navštívil 130 zemí. Rodinné portréty z Botswany, Pákistánu, Nepálu, Bolívie a dalších zemí světa zůstanou před obchodním centrem do 21. června.

V parku Lannova po stopách dobrodruhů

Dětský den plný písniček, soutěží a her čeká dnes od 10 hodin návštěvníky parku Lannova v Praze 1. Děti na akci nazvané Prázdniny na vlně dobrodružství uvidí pony express či historického potápěče. Dozvědí se i leccos zajímavého o velkých cestovatelích, jako byl například Emil Holub, objevitel Viktoriiných vodopádů David Livingstone nebo autor dobrodružných knih pro mládež Otakar Batlička.

Na žižkovském nádraží se začne stavět za rok

Společnost CCZ, která patří do britské investiční a developerské skupiny Discovery Group, zahájí podle serveru E15 výstavbu na pozemcích bývalého nákladového nádraží na pražském Žižkově na jaře příštího roku. Na území, které koupila od Českých drah, plánuje za zhruba čtyři miliardy korun vybudovat obchodně-komerční centrum a bytové domy, uvedl dnes server. Discovery vlastní téměř 13hektarové území v severní části areálu nádraží.

V ulici Železničářů bude uzavřen most

Oprava důležitého mostu v ulici Železničářů v Praze omezí po dva víkendy dopravu. Kvůli rekonstrukci bude odkloněn automobilový provoz z centra, tedy z Prahy 7 do Prahy 8, pro druhý směr bude most průjezdný. Informoval o tom tiskový mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Omezení na řidiče čeká o víkendech 13. až 14. června a 20. až 21. června, vždy od soboty šesti hodin ráno do nedělních dvou odpoledne.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...