Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

A teď pokořit týmy hrající pod rumunskými vlajkami

Česko

Jak vidí ligu slávista

Jsme mistři. Vedeme ligu. Sparta je druhá. Třemi góly jsme roznesli Olomouc. Sparta dostala tříbrankový výprask v Liberci. Máme nejlepší skóre. Hrajeme nejatraktivnější fotbal. Nejvíce diváků chodí na Slavii.

Na nejhezčím stadionu v zemi jsme ještě nepoznali, co to je dostat gól. Sparta se už více než šest hodin na hřišti marně pokouší trefit do branky. Karel Jarolím konečně přestal se svými experimenty. Zoufalý Lavička s experimenty začal. Vaniak se dotáhl v počtu vychytaných nul na Kozáčika. Tabulku střelců vedou dva slávisté. Může být život veselejší?!

Samozřejmě může. K dokonalé spokojenosti je ještě potřeba teď dvakrát po sobě pokořit týmy hrající pod rumunskými vlajkami. Jednou kdesi u moldavských hranic a podruhé u letenského staveniště.

Pokud budou hráči Vasluie opět předvádět svůj fotbal vleže doprovázený hereckými výstupy, nebude to mít červenobílý expres zítra vůbec jednoduché. Důvod k optimismu ovšem dává zákon pravděpodobnosti. Tak příšerné rozhodčí, jakými bylo trio Gruzínců při prvním zápase, nelze prostě potkat v jednom století dvakrát!

Druhý úkol je snazší. Pokud se rudokožci nepromění v zombie a s Chorvaty zázračně neobživnou, bude derby jen otázkou skóre.

Jediné, co by nyní mohlo naše hochy na hřišti zradit, by bylo přemrštěné sebevědomí a pocit, že teď už půjde všechno samo. Doufejme, že většina hráčů si ještě pamatuje, jak vypadal na jaře závěr ligy...

Ale pozor, úder může přijít i zvenku. Brněnský útočník Besta je teď, zdá se, volný. Slávistické vedení by mohlo podlehnout pokušení a jeho vliv na naši kabinu by byl jistě srovnatelný s nedávným působením Martina Abrahama!

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!