Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Abraham dojel desátý i s naštíplým loktem

Česko

ESTORIL Karel Abraham skončil na desátém místě třídy Moto2 při Grand Prix Portugalska i přesto, že jel v Estorilu s naštíplým loktem po sobotním pádu. Celkově se v sezoně posedmé umístil v elitní desítce a před závěrečným závodem ve Valencii mu patří 14. pozice.

Abraham v sobotu doplatil na velmi kluzkou trať a po pádu na obrubník si naštípl loketní kost. Lékaři jej nakonec na start závodu pustili, kvůli zrušené kvalifikaci však startoval až z šesté řady. Trať však během úvodních kol závodu postupně osychala a stejně se zlepšovala i pozice dvacetiletého českého jezdce.

Abraham zajížděl stále jedny z nejrychlejších kol ze všech a v závěru se protlačil do desítky. „Na jednu stranu jsem rád, že jsem s poraněnou rukou, která v závěru už dost bolela, dojel vůbec do cíle a ještě jako desátý. Přesto si myslím, že jsem měl na lepší výsledek, kdyby mi jen trochu přálo štěstí,“ líčil Abraham.

Boj o vítězství byl velice napínavý. Dlouho vedoucímu debutantovi Kenanu Sofuogluovi z Turecka začal vypovídat službu motor, a tak musel vedoucí pozici přenechat Němci Stefanu Bradlovi, který tak vybojoval své premiérové vítězství v této nové třídě. Už jasný mistr světa Toni Elías tentokrát závod nedokončil. V nejslabší kubatuře si vyjel pět bodů za 11. místo Jakub Kornfeil, jenž se na rozdíl od řady soupeřů vypořádal s proměnlivými podmínkami na trati v průběhu závodu stopětadvacítek. V nejsilnější kubatuře MotoGP se z vítězství radoval letošní mistr světa Španěl Jorge Lorenzo, jenž vyhrál už osmý závod sezony.

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...