Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Abraham pořádně prohnal elitu

Česko

SACHSENRING Český motocyklový jezdec Karel Abraham podruhé za sebou zazářil v mistrovství světa třídy Moto2 a obsadil páté místo ve Velké ceně Německa. Na Sachsenringu brněnský pilot navázal na čtvrtou pozici z minulého závodu v Katalánsku, kde vybojoval životní výsledek. Lukáš Pešek naopak v Německu upadl v prvním kole.

Abraham na stroji FTR zahájil závod z 11. pozice a v úvodu se lehce propadl. Postupně se ale propracoval na přední příčky a do posledního kola byl i ve hře o třetí místo. Před Roberta Rolfa a Fonsiho Nieta se však nakonec nedostal. I tak potvrdil po slabém úvodu sezony zlepšení a správnost svého rozhodnutí vyměnit podvozek RSV za konkurenční FTR.

Věří si na Brno „Jsem rád, že jsem konečně prolomil na Sachsenringu smůlu a získal tady první světové body,“ připomněl Abraham, že s výjimkou své premiéry v Německu další čtyři závody na Sachsenringu nedokončil. „Zajel jsem dobrý závod, jsem spokojený, ale přesto bedna byla tentokrát opravdu blízko a trochu mě závěr závodu štve. Jenže pneumatiky klouzaly, pokusit se Rolfa s Nietem předjet by bylo příliš riskantní. Udělám vše proto, abych byl na stupních vítězů v Brně,“ dodal s vyhlídkami na příští závod.

Pešek se i se zraněním kotníku a kolena po pádu v tréninku rozhodl nastoupit, ale dlouho na trati nezůstal, protože už v první zatáčce se nachomýtl k hromadnému pádu a jeden ze soupeřů ho srazil. Cíle se nedočkal už potřetí za sebou.

Autor: