Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Česko-běloruský aktivista známý z Twitteru pohřešuje bratra. Pátrá i policie

Pohřešovaný Alexej Poleščuk s kratšími vlasy a s delšími tmavými vlasy, které aktuálně nosí. foto: Twitter Andreje Poleščuka

Policie hledá šestadvacetiletého Alexeje Poleščuka z Náchodska, který ve středu večer nebo ve čtvrtek ráno odešel ze svého bydliště ve Zdoňově u Teplic nad Metují a dosud o sobě nedal vědět. O pomoc při pátrání po pohřešovaném bratru Alexejovi prosí i známý český student běloruského původu Andrej Poleščuk.
  11:27

„Jelikož existuje důvodná obava o jeho zdraví či život, žádáme veřejnost o pomoc. Pokud jste muže viděli, zavolejte na bezplatnou linku 158,“ vyzvala v tiskové zprávě mluvčí policie Lucie Konečná.

Pohřešovaný Alexej Poleščuk má delší tmavé vlasy, na sobě měl tmavě modrou bundu a světle modré teplákové kalhoty. Je vysoký 170 až 175 centimetrů, má českou státní příslušnost a vypadá na 25 až 27 let.

„Potřebuju vaši pomoc“

O pomoc při pátrání prosí všechny i Alexejův bratr Andrej Poleščuk, student práv a známý aktivista. Jeho twitterový účet , který se věnuje dění na Ukrajině, sleduje na sto tisíc lidí. Toho student pocházející z Běloruska využívá mimo jiné i k podpoře sbírek.

„Tohle ráno začíná jinak a blbě. Mám na vás obrovskou prosbu. Zejména na lidi z Broumovska. Můj brácha je nezvěstný. Potřebuju vaši pomoc,“ uvedl v pátek ráno Poleščuk na svém Twitteru a poprosil své příznivce, aby mu napsali zprávu a nabídli konkrétní pomoc při hledání.

Zveřejnil také bratrovy fotografie.

Andrej Poleščuk již ve čtvrtek večer napsal na svůj twitterový účet: „Na nějakou dobu se odmlčím. Omlouvám se. Užívejte si společný čas, dokud to jde.“

Bratři se narodili v Bělorusku a do České republiky přišli s rodiči v roce 2003. Andrej se věnuje válečnému zpravodajství a dění na Ukrajině již deset let. V rozhovoru pro iDNES.cz mimo jiné loni uvedl, že nepochybuje, že ho ruské tajné služby sledují.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!