Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Alternativa připomene svůj první ročník

Česko

Patnáctý ročník festivalu Alternativa začíná dnes v pražském klubu Delta koncertem kapely Ještě jsme se nedohodli, obnovené veličiny brněnského undergroundu, společně s bubeníkem Pavlem Fajtem.

PRAHA Také další vystupující, improvizátorská dvojice Chadima a Richter připomene, že jubilejní ročník je zároveň ohlédnutím za historií festivalu. Hned v úvodním večeru totiž vystoupí hudebníci, kteří se zúčastnili prvního ročníku v roce 1993. Další koncerty týdenní přehlídky budou probíhat v Divadle Archa, klubech Kaštan a Vagon. Také v letošním programu festivalu dostává prostor jazz, world music, alternativní rock, experimentální elektronika, soudobá vážná hudba a nejrůznější typy hudebních fúzí, přičemž ve výběru účinkujících je kladen důraz především na jejich osobitost.

Hlavním hostem letošní Alternativy je francouzský avantgardista Hector Zazou, dále vystoupí slovenské duo Tucan, zástupci italského vydavatelství Wallace Records či kytarista Vladimír Václavek s bubeníkem Milošem Dvořáčkem, kteří zde představí nové album Život je pulsující píseň. Podrobný program nabízejí stránky www.alternativafestival.cz.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...