Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čtyřnásobná vražda: letadlo s podezřelým Američanem chtělo nouzově přistát

Česko

  10:06
VÍDEŇ - Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z vraždy čtyř příbuzných v Brně, prý prchal do Vídně na motocyklu. Do Washingtonu pak letěl linkou Austrian Airlines. Posádka se až během letu dověděla, že na palubě je pravděpodobný vrah, a zhruba čtvrt hodiny se uvažovalo o případném nouzovém přistání.

Američana Kevina Dahlgrena podezírá policie ze čtyřnásobné vraždy. foto: Policie ČR

Tyto další podrobnosti o útěku podezřelého z České republiky přinesl rakouský bezplatný deník Heute.

Údajně jel z Brna do Vídně na motocyklu

List bez dalších podrobností a uvedení zdroje tvrdí, že Američan jel minulý čtvrtek z Brna do Vídně na motocyklu.

S odvoláním na protokol letu AUA OS93 z Vídně do Washingtonu pak deník přinesl i další podrobnosti. Letoun startoval ze schwechatského letiště v 10:25 SELČ. Ve 13:00 SELČ policie informovala piloty, že na palubě Boeingu 767 je pravděpodobný vrah. Letoun byl v té chvíli nad Velkou Británií.

Nastalo dramatické rozhodování, zda pokračovat v letu. Uvažovalo se o okamžitém nouzovém přistání nebo návratu. V 13:15 však padlo rozhodnutí normálně letět dál, aby si podezřelý ničeho nevšiml. Odvážné letušky tak Američanovi podávaly kávu a menu, informoval Heute.

ČTĚTE TAKÉ:

Drama podle deníku vyvrcholilo ve Washingtonu. Hned po přistání do letounu vtrhla FBI a údajně zcela překvapeného Dahlgrena vyvedla z paluby.

Rakouský deník Krone.at už o víkendu informoval, že Dahlgren se k činu přiznal v SMS zprávě zaslané své rakouské kamarádce během cesty do Vídně.

"Zabil jsem čtyři lidi, jsem teď na cestě do Vídně," stálo prý ve vzkazu. O SMS se dověděla česká policie a od ní pak i rakouští kriminalisté.

Oběťmi vraždy se stali ve středu manželé a jejich dva téměř dospělí synové, kteří bydleli v Brně-Ivanovicích. Svědci hovoří o tom, že Američan usmrtil blízké, u nichž asi dva týdny bydlel, nožem. Pak prý jejich těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a vše zapálil.

Americká soudkyně v pátek muže poslala do vazby. ČR se bude snažit o jeho vydání. V případě, že by americké úřady žádosti vyhověly, hrozí podezřelému u českého soudu až doživotní trest.

Autoři: ,