Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Nový americký velvyslanec se představil videem. Do Prahy přivezl i psa

Česko

  11:28
Do České republiky ve středu dorazil nový americký velvyslanec, investor Bijan Sabet. Již v den svého příjezdu se účastnil schůzek na ambasádě. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš Českému rozhlasu Radiožurnál řekl, že by Sabet měl být jedním z velvyslanců, kteří předají dosluhujícímu prezidentovi Miloši Zemanovi pověřovací listiny 15. února.

Sabet je spoluzakladatelem a generálním partnerem společnosti Spark Capital, která se zabývá rizikovým kapitálem. Předtím pracoval jako vedoucí pracovník v řadě začínajících technologických společností v Silicon Valley v Kalifornii a v Massachusettsu. Je členem správní rady vysoké školy Boston College, na které získal bakalářský titul.

Posledním americkým velvyslancem v Praze byl Stephen King, na konci roku 2020 oznámil, že se této pozice s nástupem nového prezidenta Joea Bidena vzdá. Od té doby je post velvyslance USA v Praze neobsazený, ambasádu dočasně vede chargé d’affaires Christy Agorová.

Jsem tu taky nový

Na oficiální Twitter americké ambasády v Praze přidal krátké video, ve kterém se představuje a navazuje tím také na podobný příspěvek od nového britského velvyslance Matta Fielda, který do Česka dorazil v polovině ledna.

Ve videu hovoří také o tom, že se velmi těší, až bude obdivovat krásy naší země, do které dorazil i se svou manželkou Lauren a labradorem Samem.

Na tento tweet odpověděl pomocí fotografie i britský velvyslanec Matt Field, který jako dárek na uvítanou za britské velvyslanectví předal Bijanovi hračku pro jeho čtyřnohého mazlíčka který dorazil s ním.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!