Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Analogová TV letos skončí v Praze a Plzni

Česko

PRAHA Pozemní analogové vysílání všech televizních programů se má do konce letošního dubna definitivně odmlčet z pražského Žižkova, do konce září z plzeňského Krašova a do konce října z Cukráku pro Prahu. Počítá s tím vládní plán. A zákon ukládá, že lidé se o vypnutí musejí začít dozvídat nejméně s tříměsíčním předstihem - v Praze už od února.

Komise Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání teď ve veřejné soutěži vybrala, kdo zajistí kampaň v médiích. Má to být agentura PR Point. Peníze na kampaň plynou z výnosů reklamy v ČT, letos má být k dispozici sto milionů korun, z toho 40 milionů na komunikaci v médiích.

Odborným poradcem pro letošní kampaň je pražská poradenská firma Liberal Consulting. Informační linku bude provozovat prostějovská CCcentre. Obě firmy vlastní (CCcentre jen z menšiny) bývalý generální ředitel Českého Telecomu Svatoslav Novák.

Součástí kampaně je i web www.digitalne.tv. Jeho provoz zajišťuje webové vydavatelství Internet Info, monitoring médií pak společnost Newton Media.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...