Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Anelka hattrickem vysvobodil Chelsea

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Fotbalisté Chelsea sice v Anglickém poháru postoupili do čtvrtfinále, na hřišti druholigového Watfordu se však dlouho trápili.

V brance londýnského klubu se po zranění zad představil Petr Čech a byl to on, kdo poprvé inkasoval. Maďar Priskin totiž poslalWatford v 67. minutě do vedení. Zápas však poté dvěma góly v rozmezí dvou minut otočil Francouz Anelka, v nastaveném čase přidal francouzský útočník třetí. Chelsea tak vyhrála 3:1, z tribuny ji po boku Romana Abramoviče sledoval i její nastávající kouč Guus Hiddink. Dál postoupili i ostatní favorité včetně Manchesteru United.

BERLÍN V německé lize se ve šlágru víkendového programu střetla Hertha Berlín s Bayernem Mnichov. Oba týmy se mohly vzhledem k vysoké páteční prohře Hoffenheimu s Leverkusenem 1:4 v případě vítězství dostat na první místo tabulky. Úspěšnější nakonec byla Hertha, zvítězila 2:1. Za berlínský klub odchytal český reprezentant Jaroslav Drobný celý zápas a tým podržel několika vynikajícími zákroky. Oba góly Herthy vstřelil Ukrajinec Voronin.

Hertha Berlín tímto vítězstvím tedy odsunula Hoffenheim na druhou pozici. Bayern po výhře Hamburku spadl až na čtvrté místo.

ŘÍM Ani drtivý tlak nepomohl Juventusu Turín proti Sampdorii Janov k více než remíze. Do vedení se dostala velice rychle Sampdoria, ale poté si již Juventus vytvořil jasnou herní převahu. Za ní stál zejména Pavel Nedvěd.

Ještě v prvním poločase měl hned dvě skvělé šance na gól. V obou případech však trefil pouze brankovou konstrukci. Nejprve si zaběhl za obranu, obstřelil brankáře, ale zasáhl jen tyč. Chvíli před přestávkou si zase krásně naskočil na centr, hlavou však orazítkoval břevno. Juventus nakonec vyrovnal po hodině hry, kdy se trefil Brazilec Amauri. Stejně jako Nedvěd odehrál celý zápas za Juventus i Zdeněk Grygera.

GLASGOW Ve Skotsku skončila série českého brankáře Tomáše Černého. V brance Hamiltonu inkasoval při prohře 0:1 s Motherwellem po 416 minutách.

Hrálo se i slavné glasgowské derby, tentokrát však mezi Celtikem a Rangers gól nepadl. Oba kluby tak v tabulce stále dělí dva body. Celtic, jenž útočí na čtvrtý ligový titul za sebou, může za bod děkovat brankáři Arturu Borucovi, který svůj tým podržel několika dobrými zákroky.