Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ANKETA LN

Česko

Přinese vítězství nad Panathinaikosem obrození fotbalistů Sparty v evropských pohárech?

Ladislav Vízek

bývalý reprezentant

Ne, na to Sparta ještě není zralá. V úterý zahrála perfektně, ale tvrdit něco takového by bylo odvážné. Myslím, že by byla ráda, kdyby ji to nastartovalo do ligy, protože s postupem to ještě bude mít těžké. Panathinaikos totiž na svém stadionu hodně povyroste, hnaný svými diváky se požene dopředu a ustát ten tlak... Ale postup jí přeju, v prvním zápase mi udělala radost.

Zdeněk Ščasný

bývalý trenér Panathinaikosu

Mohlo by, kdyby Sparta postoupila. Takže to musí potvrdit v odvetě. Tady jí pomohli diváci, teď ji totéž v opačném gardu čeká v Aténách. Dá se to vytušit už z telefonátů z Atén po zápase – řečtí novináři mi říkali, že za všechno může trenér Henk ten Kate a jeho taktika. Takže kouč je pod tlakem a počítejme s tím, že soupeři budou jezdit od první do poslední minuty.

Antonín Panenka

bývalý reprezentant

Já bych to nepřeceňoval. Úterní výsledek je vynikající, hra byla oproti tomu, na co jsme byli zvyklí předtím, taky velmi slušná, v prvním poločase zejména, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Dlouhá a hluboká závěrečná defenziva se mi nelíbila, pěkný gól Kaloudy však šance znovu pozvedl. Kéž by to hráčům pozvedlo sebevědomí natolik, aby obstáli i v odvetě.

Vladimír Táborský

bývalý hráč i trenér Sparty

Tak jednoduché to určitě není. Vítězství nad pravidelným účastníkem Ligy mistrů potěší, ale Spartu čeká ještě trnitá cesta. Považujme tuto výhru za první vlaštovku, Sparta hrála dobře a rychle, výsledek se zrodil zásluhou týmového výkonu, ale berme v potaz, jak hrál Panathinaikos. Jako by Spartu zprvu podcenil. V odvetě bude hrát jinak a Sparta by opět měla být aktivní.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!