Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ano, jsme pro dialog

Česko

ZPRÁVY ČTK

Zvystoupení člena předsednictva ÚV KSČ, předsedy vlády ČSR Františka Pitry k 45. výročí karpatsko-dukelské operace.

Doma i v zahraničí jsou síly, které chtějí využít prostor, který přestavba otevírá, pro sebe. Ano, jsme pro dialog se všemi, kdo obstojí na půdě našeho socialistického zřízení. Víme, že přestavbu lze úspěšně rozvíjet jen v ovzduší kritiky, demokracie a veřejné informovanosti. Rozhodně však odmítáme snahy znevažovat výsledky socialistické výstavby, pokusy vnést do společnosti destabilizaci, záměry rozložit Národní frontu, zpochybnit vedoucí úlohu komunistické strany, která je iniciátorem přestavby, garantem jejího postupu a úspěchu.

Naše i zahraniční zkušenosti hovoří jednoznačně: zvládnout obrovské ekonomické a sociální přeměny, překonat nevyhnutelné těžkosti a rozpory, vyvarovat se živelnosti a inflace, to je možné jen tehdy, jestliže dokážeme udržet vyváženost práv a povinností, samostatnosti a disciplíny. To si uvědomuje naprostá většina lidí.

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...