Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Anthrax jsou bez zpěváka, ruší Prahu

Česko

PRAHA Legendární americká skupina Anthrax zrušila své letní evropské turné, včetně vystoupení v pražské Retro Music Hall, které se mělo uskutečnit 29. července. Důvodem je onemocnění zpěváka Dana Nelsona, jenž kapelu opouští. Náhradní termín vystoupení kapela neoznámila.

„Majitelům vstupenek na plánovaný pražský koncert bude vstupné vráceno v místě zakoupení,“ uvedla za pořadatele Kateřina Dědková. Z původně plánovaných 20 vystoupení odehrají Anthrax na evropském kontinentě pouze jediný koncert - 1. srpna na festivalu Sonisphere v anglickém Knebworthu, kde je doprovodí jejich někdejší vokalista John Bush.

Hledá se nový frontman „Ve světle nových událostí musíme bohužel odvolat i svá plánovaná vystoupení se Slipknot ve Spojených státech,“ nechali se slyšet Anthrax, kteří včera současně potvrdili Nelsonův odchod z kapely. Své příznivce ale také v oficiálním vyjádření okamžitě ujistili, že na výběru nového zpěváka již usilovně pracují.

Anthrax, kteří jsou spolu s Metallikou, Slayer a Megadeth považováni za zakladatele thrash metalu, se letos tuzemskému publiku představili 26. června na festivalu Noc plná hvězd na fotbalovém stadionu v Třinci-Borku.

V Praze se chystali uvést minimálně jednu skladbu z připravovaného alba Worship Music, které v říjnu naváže na šest let starou nahrávku We’ve Come For You All. Podle předběžných zpráv má obsahovat 19 skladeb, včetně coververzí písní z repertoáru Pearl Jam, The Refused, Toma Pettyho nebo Alice Coopera. Anthrax byli v 80. letech minulého století jednou z nejpopulárnějších hudebních skupin na thrashmetalové scéně.

Autor: