Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Antioscara“ má Lohanová a Murphy

Česko

LOS ANGELES Držiteli filmové anticeny Zlatá malina za rok 2007 se stali Eddie Murphy a Lindsay Lohanová. Nepopulární cena se tradičně uděluje v předvečer rozdělování Oscarů již od roku 1980.

„Herecké umění“ Eddie Murphyho a Lindsay Lohanové letos porota ocenila dokonce udělením tří Zlatých malin (v ceně 4,89 dolaru čili 85 korun za kus) každému z interpretů.

Murphy, na jehož komedii Norbit pojednávající o strastech životního smolaře Norbita Alberta Riceho si filmová kritika skutečně smlsla, byl původně nominován dokonce ve čtyřech hereckých kategoriích. Pětačtyřicetiletý herec si ve filmu zahrál v několika rolích, a Zlatou malinu tak obdržel v kategorii nejhorší herec, nejhorší herečka ve vedlejší roli a nejhorší herec ve vedlejší roli.

Na druhé straně je ale Murphy ve světě natolik populární, že za zhlédnutí tohoto filmu neváhali diváci zaplatit 158 milionů dolarů.

Lohanová získala za své herecké umění tři Zlaté maliny, a to za dvojroli pianistky Aubrey Flemingové a jejího dvojčete v thrilleru Vím, kdo mě zabil a také za nejhorší herecký pár ve stejném filmu.

Dílo, pod které se podepsal režisér Chris Sivertson, bylo navíc oceněno jako vůbec nejhorší film loňského roku, o čemž svědčí i osm Zlatých malin z celkových devíti nominací. O kvalitě filmu hovoří i pouhých devět milionů dolarů tržeb z celého světa.

Zlaté maliny vybírá každý rok téměř 700 členů Nadace ceny Zlatá malina v 16 zemích.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...