Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Asistent měl na sobě policejní odposlech

Česko

  9:05
PRAHA - Minulý týden kráčel podnikatel po Praze se sedmi sty tisíci v tašce. Měla to být "záloha" pro Šimona Stejkozu, asistenta poslance Michala Babáka (VV).

Celkem měl za patnáctimilionový úplatek u ministra školství Josefa Dobeše (VV) zajistit dotaci na výstavbu soukromé vysoké školy.
Alespoň tak zní verze protikorupční policie, která kvůli tomu o pár hodin později podnikatele odváděla přímo ze sněmovny.

O UPLÁCENÍ BABÁKOVA ASISTENTA ČTĚTE VÍCE ZDE


Důkaz pro jeho zadržení a následné obvinění získali detektivové přímo na místě. Při předávce peněz měl Stejkoza při sobě nahrávací zařízení, a policisté tak vše mohli poslouchat "online". Na základě toho pak podnikatele a jeho dva komplice zadrželi a předvedli na výslech. Tam podle informací LN přímo do protokolu všichni tři přiznali, že chtěli asistenta poslance uplatit. Teď to ale všechno popírají.

Policie předtím pracovala i s verzí, že šlo o cílenou provokaci asistenta a poslance Babáka. "Tím, že se přiznali, jsme ale s touto variantou pracovat přestali," řekl LN vysoce postavený policejní zdroj. Oficiálně nechtějí nic komentovat s ohledem na vyšetřování.

Autoři: ,