Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Aspoň lidé zjistili, že jsme slušní kluci

Česko

Poločasový rozhovor Jaromíra Bosáka (45) při sobotním utkání Slavie v Mladé Boleslavi neměl nikdo slyšet. Místo toho se z něj na internetu stal prvotřídní hit. Populární televizní komentátor si s odstupem času nejvíc oddechl, že s Vladimírem Táborským probíral jen fotbalová témata.

* LN Už jste celou záležitost probíral s nadřízenými?

Mluvil jsem s šéfem programu ČT4 i se svým nadřízeným Otakarem Černým a oba byli relativně v pohodě. Uvědomují si, že šlo o ryze soukromou konverzaci. Vědí, že nebyla určena pro komentátorskou linku. Těžko tak tvrdit, že by to brali jako porušení pracovní kázně.

* LN Víte, jak došlo k úniku vaší konverzace?

Řešíme to, ale zatím to ještě nevíme.

* LN A jak reagovali kolegové?

Mluvil jsem o tom zrovna teď s Ondrou Lípou. Spíš jsou rádi, že se to nestalo jim. Všichni jsme si oddechli, že se naše diskuse točila jen kolem fotbalu a neřešili jsme nic privátního. Je mi hodně proti srsti, když se jakákoliv soukromá konverzace dostane do novin, pokud není spojená s nějakým trestným činem.

* LN Budete si odteď dávat o poločasových pauzách větší pozor, co říkáte?

Holt se budu muset příště asi na patnáct minut odmlčet... Nejdřív musíme zjistit, kde se přihodila chyba, protože se to může stát komukoliv a nejen při diskusi o fotbale.

* LN Litujete s odstupem času něčeho, co jste s Vladimírem Táborským probírali?

To je těžké. Řeknu litovat, a znamená to, že se k něčemu přiznávám. Byla to soukromá diskuse, která byla určena jen pro uši pana Táborského a moje. Samozřejmě že mě mrzí, že tam mluvím o nadstandardní smlouvě Lukáše Jarolíma, což byla informace, kterou mi z klubu poskytli. Nemám to ale ověřené, tak s tím při přenosu nevystupuju, to bych si nedovolil použít. Ale když si s někým povídáte u piva, je to něco jiného. Navíc se bavili dva lidé, kteří se ve fotbale pohybují hodně dlouhou dobu. Tím, že se to dostalo ven, to získává jiný význam, a to mě mrzí.

* LN Ze záznamu se dá vyčíst, že vás výkon Slavie hodně rozladil.

Osobně jsem čekal, že když jim jde o krk, budou bojovat, což jsem na hřišti neviděl. Kdyby vedla o poločase Slavia 3:0, stejně jsme se mohli bavit o Boleslavi. Týden předem bychom se mohli takto nechat nachytat při debatě o Spartě, předtím o Teplicích. Není to prostě nic proti konkrétnímu klubu, byl to čistě výstup z toho, co jsme viděli v prvním poločase.

* LN Výstižné bylo třeba komentování odchodu slávistů ze hřiště...

Přesně. A to jsem poté říkal i v přenosu. Když dostanete takový gól, navíc po chybě, tak čekáte nějaké emoce, výčitky, že se pohádají, ale slávisté vypadali úplně mrtví. Nemyslím, aby se na hřišti zabili a řvali na sebe devadesát minut, ale někdy jsou emoce potřebné. Aby někdo zavelel a ukázal ostatním, že jim jde o hodně.

* LN Zmínil jste, že se mohla vaše slova někoho ze Slavie dotknout. Kontaktoval jste již třeba kouče Petrouše nebo Lukáše Jarolíma?

Zatím ne, akorát jsem si vyměnil nějakou esemesku s mluvčím klubu. Je také otázka, zda bude z jejich strany zájem. Zcela lidsky si dovedu představit, že ne. Jsou teď pod tlakem, a ještě řešit komentáře nějakého týpka z televize... Ale jak jsem řekl, vyhýbat se tomu nebudu.

* LN Zaregistroval jste i ohlasy fanoušků?

Internetové diskuse vůbec nečtu, takže se to ke mně dostává zprostředkovaně. Lidé se tím prý baví, já bych byl ale určitě radši, kdyby se víc bavili tím, že se mi povede něco při zápase než o poločase. Na druhou stranu, když to odlehčím, lidé alespoň zjistili, že si své glosy nepřipravuju a že jsme s Vláďou Táborským slušní kluci, kteří se baví fotbalem i o poločase (směje se).

***

O SLAVII OFF RECORD * CO SI POVÍDALI BOSÁK S VLADIMÍREM TÁBORSKÝM: Bosák: „Voni by to tam chtěli dovézt na saních, ty vole. To mi řekni, trénujou voni vůbec střelbu, ty vole? Třeba jí maj zakázanou od doktora, nebo já nevim, ty vole.“ ... Táborský: „Teďka jsem se koukal, jak šli ze hřiště. Ten se směje, ten malej Černý, jo. On jde s tim Bole... Já bych byl nasranej, rozumíš. A on s tim Boleslavákem jde a směje se.“ Bosák: „Kam pudem večer?“ Táborský: „No. Nebo, co děláš zejtra ráno?“ ... Bosák: „Ten Petrouš se zbláznil, vole.“ Táborský: „Tak proč tam na tu lavičku nedaj celý béčko? Vysvětli... To mi nikdo nevysvětlí.“ Bosák: „Težký, vole, těžký.“ Táborský: „Nadpoloviční prémie, nebo na co? Já nevim.“ Bosák: „Ono v tom něco takovýho bude, ty vole.“ * JAK ZAREAGOVAL ŘEDITEL SLAVIE MIROSLAV PLATIL: „Nepovažuji celou scénku za žádnou tragédii. Spoustu věcí pánové vyjádřili sice méně společensky, ale jde s nimi souhlasit. Chtěl bych se ale jednoznačně postavit za trenéra Michala Petrouše. V daném zápase neměl žádnou alternativu v útoku. Michal Petrouš je v mých očích statečný trenér, který do trénování šel s tím, že v dané složité situaci bude pomáhat Slavii. Nemá možnost výběru nových hráčů, ani příslibů vysokých odměn. Jeho přístupu si velice vážím.“

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...