Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Atlétiku pomůže už jen zázrak

Česko

PRAHA Nad obhájci titulu v Evropské lize z Atlétika Madrid se vznáší nečekaná hrozba brzkého vyřazení. Španělský celek před dnešními závěrečnými zápasy základních skupin spoléhá na zázrak, neboť mu k postupu do jarních bojů nemusí stačit ani výhra na hřišti fotbalistů Leverkusenu. V Německu se hosté představí bez českého beka Tomáše Ujfalušiho, kterého nechal kouč Quique Sánchez Flores doma.

Atlético patřilo před sezonou k největším favoritům Evropské ligy, ale předchozím domácím vystoupením proti Arisu Soluň si pořádně zkomplikovalo cestu ze skupiny. Po porážce 2:3 se propadlo na třetí pozici a před čtvrtečním soubojem v Leverkusenu už nemá osud jen ve vlastních rukou. Pokud Aris doma porazí beznadějně poslední Rosenborg Trondheim, bude Atlético nečekaně vyřazeno. „Hodně jsme si to proti Arisu zkomplikovali. Víme, že už nezáleží jen na nás, ale budeme bojovat do poslední minuty. Musíme vyhrát a věřit, že nám Rosenborg pomůže,“ uvedl záložník Fran Mérida. „V Německu musíme v první řadě myslet pouze na náš zápas. Musíme vyhrát a teprve potom čekat na zprávy z Řecka,“ podotkl středopolař Tiago.

Madridští se ale nechtějí smířit s tím, že by měli soutěž opustit už po základní skupině.

„Když je Aris schopný vyhrát na našem stadionu, nevím, proč by Rosenborg nemohl vyhrát v Řecku? Pokud Řekové budou hrát jako obvykle a nezazáří jako s námi, klidně mohou klopýtnout,“ mínil prezident Atlétika Enrique Cerezo. „Musíme vyhrát a věřit, že se zázraky stávají. Bude to těžké, ale ve fotbale se může udát cokoliv,“ doplnil.

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...