Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Řidič dodávky pustil děti na přechodu, žena jedoucí ve vedlejším pruhu je srazila

Česko

  17:00aktualizováno  17:10
CHOMUTOV - Auto srazilo ve středu ráno na přechodu v Chomutově dvě děti. Jejich zranění jsou těžká, vrtulník je přepravil do ústecké nemocnice, informovala chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.
Školáci (ilustrační foto)

Školáci (ilustrační foto) foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Děti ve věku devět a 11 let přebíhaly kolem 07:30 čtyřproudou Palackého ulici. Oba chodce na přechodu pouštěl řidič dodávky. "Stejně se však nezachovala jednadvacetiletá řidička vozidla Smart, která projížděla v druhém pruhu," uvedla mluvčí. Mladá řidička nezastavila a děti srazila.

Trestný čin těžké ublížení na zdraví

"Ulicí projížděl s vozidlem Renault Master devětadvacetiletý muž z Podbořan. Řádně zastavil a dal přecházejícím chodcům přednost," citoval mluvčí server iDnes.cz. Podle serveru poskytly školákům první pomoc studentky zdravotnické školy, která sídlí v této ulici.

Zraněné děti nejprve odvezla sanitka do chomutovské nemocnice, poté ale byly letecky přepraveny do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. "Jejich zranění byla vyhodnocena jako těžká. Řidička je podezřelá z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala Pivková.

"Jejich stav je stabilizovaný," citoval server Jiřího Vondru, mluvčího Krajské zdravotní.

Místo nehody

Místo nehody

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...