Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Autobus s dětmi nezvládl náledí, převrátil se do příkopu

Česko

  12:08aktualizováno  20:31
OSEČNÁ - U Osečné na Liberecku havaroval autobus se 43 lidmi, převážně dětmi. Sjel do příkopu, zřejmě kvůli námraze na vozovce, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Petr Kmínek. Zraněno bylo šest lidí, z toho dva mají zranění středně těžká, ostatní lehká.

U Osečné na Liberecku havaroval autobus s 40 cestujícími, převážně dětmi. foto: ČTK

Práci záchranářů komplikovala silně namrzlá vozovka. Silnice byla v místě nehody dočasně uzavřená, policie odkláněla dopravu. Autobus musela vyprostit odtahová služba, kolem 16:00 byla silnice opět zprůjezdněna.

Nehoda se stala krátce po 9:00 ve směru na Český Dub. Autobus, v němž zhruba dvě třetiny posádky tvořily děti, zřejmě kvůli namrzlé silnici sjel do příkopu a převrátil se na bok, uvedl Kmínek.

Na místo dojely tři sanitky, které dispečinku hlásily, že nepotřebují další posily. "Dvě ženy byly zraněny středně těžce, s podezřením na poranění bederní páteře a zhmožděniny hrudníku byly převezeny na traumatologii. Čtyři děti s velmi lehkými zraněními měly být převezeny k ošetření do Jablonce, kvůli náledí tam ale nebylo možné odjet, proto je odvezli do vzdálenější nemocnice v České Lípě," řekla ČTK mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lenka Markovičová. Dodala, že dispečink záchranářů urgoval silničáře, aby silnici přijeli posypat.

Cestující, kteří nebyli zraněni, odvezli hasiči do Liberce. "Zabezpečili jsme vlastním autobusem přepravu 23 dětí a šesti dospělých na stanici Liberec," řekl řídící důstojník hasičů Libereckého kraje Josef Málek. Podle něj si v Liberci děti vyzvedli jejich rodiče. Doplnil, že tři lidé včetně řidiče zůstali na místě nehody, dalších pět odvezlo projíždějící auto.

Policie vyzývá řidiče k opatrnosti, silnice jsou v dané lokalitě namrzlé a špatně sjízdné.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!