Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V autobusu jedoucím po D1 byl vzkaz vyhrožující výbušninou, dálnice stála

ilustrační snímek foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

V autobusu jedoucím po D1 z Německa byl nalezen vzkaz vyhrožující výbušninou. Autobus policie odstavila na exitu 134 u Měřína na Žďársku. „Přes tři desítky cestujících, zejména cizinců, autobus bezpečně opustili,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provoz dálnice je v obou směrech zprovozněný, ale tvoří se dlouhé kolony. Výbušnina se při pyrotechnické kontrole nenašla.
  18:36aktualizováno  18:44

Na místo krátce po ohlášení zamířily policejní hlídky a pyrotechnici. Ti museli autobus zkontrolovat. V autobuse mířícím na Brno byl vzkaz hrozící výbušným zařízením.

„Přijali jsme oznámení, které se týkalo autobusu jedoucího z Německa ve směru na Brno. V autobusu byla nalezena písemnost, z jejíhož obsahu vyplynulo podezření na umístění výbušného systému,“ řekla Kroutilová.

„Pyrotechnici ukončili svoji činnost, výbušné zařízení v autobusu nebylo nalezeno. Policisté ještě provádějí příslušné úkony jako zadokumentování a ohledání,“ dodala před osmou hodinou večer.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autobus byl kvůli bezpečnosti odstaven na nájezd na exit 134 u Měřína na Žďársku. Vzhledem ke kontrole pyrotechnikem bylo nutné provoz na dálnici v obou směrech kvůli bezpečnosti zhruba na hodinu zastavit. Později byl zprovozněn.

„Nejdříve byl obnoven provoz dálnice ve směru na Prahu, vzápětí byla zprovozněna celá dálnice D1, ale tvoří se dlouhé, nejméně hodinové kolony,“ informovalo redakci iDNES.cz Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!