Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie překazila konflikt baníkovců se sparťany, několik fanoušků zajistila

Česko

  15:17aktualizováno  19:51
Policie před dnešním fotbalovým utkáním Sparty s Baníkem Ostrava zajistila osm fanoušků hostujícího týmu a jednoho příznivce domácího klubu. V osmi případech bylo důvodem zásahu neuposlechnutí výzvy policie, jednoho člověka policisté zadrželi, protože na něj byl vydán zatykač. Policie o tom informovala na síti X. V utkání 29. kola první fotbalové ligy nakonec domácí zvítězili 4:3.

Incident provázel i odjezd fanoušků z pražského hlavního nádraží, kde byli zajištěni další dva lidé. Jeden příslušník speciální pořádkové jednotky utrpěl při zákroku zranění.

Už při doprovodu fanoušků Baníku z nádraží ke stadionu omezili policisté na osobní svobodě jednoho člověka. Důvodem bylo neuposlechnutí výzvy. Před stadionem se pak fanoušci hostí pokusili napadnout domácí fanoušky. „Policisté ze speciální pořádkové jednotky spolu s policisty na koních konfliktu zabránili a na místě zajistili několik osob,“ uvedla policie.

Těsně před začátkem zápasu pak policisté upřesnili, že z osmi zajištěných příznivců hostujícího týmu bylo v sedmi případech důvodem neuposlechnutí výzvy a v jednom skutečnost, že na fanouška byl vydán souhlas se zadržením. Policisté pro neuposlechnutí výzvy zajistili také jednoho příznivce domácího klubu.

Zcela bez problémů nebyl ani odjezd fanoušků z pražského hlavního nádraží. „Ještě před odjezdem vlaku policisté zajistili dva fanoušky, jeden bezdůvodně napadl kolemjdoucího a druhý se dopustil přestupku proti majetku,“ uvedla policie. Jeden člen speciální pořádkové jednotky utrpěl při zákroku zranění a po ošetření na místě byl převezen do nemocnice, řekla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Sparta, která obhajuje ligový titul, má po vítězství pětibodový náskok před Slavií, která bude v neděli hostit sedmou Olomouc. Letenští mohou ztrátě rivala s předstihem ovládnout základní část.

Sparta před týdnem zdolala v pražském derby 3:1 Bohemians a díky porážce Slavie 0:1 v Plzni se po jednom kole vrátila do čela soutěže. Tam zůstává i nadále. Sparta s Baníkem od dubna 2018 v lize neprohrála už 15 utkání po sobě.

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...