Baník ukončil brněnskou sérii

Slavia díky Ostravě nepřezimuje na sestupové příčce * Jablonec porazil Teplice

PRAHA Dvě branky v rozmezí deseti minut zajistily fotbalistům Ostravy vítězství v Brně. Baník tak prolomil dlouhou sérii brněnských nezdarů, neboť naposledy naplno bodoval v jihomoravské metropoli před více než šestnácti lety.

Naopak Zbrojovka v podzimní části ligy prohrála celkem už šesté utkání v domácím prostředí a zůstala na sestupové patnácté pozici.

„Utkání jsme nezvládli podle našich představ. Úvod byl od nás opatrný, vyčkávací,“ zhodnotil domácí trenér Karel Večeřa.

To jeho protějšek na straně Baníku Karol Marko měl důvod k jiné náladě. „Věřím v Murphyho zákony, které mají svou platnost. Tentokrát se potvrdilo, že každá série jednou končí. Ale přiznám se, že na takové věci málo myslím. I když hráči se o této neúspěšné bilanci před zápasem bavili.“ Včerejší výsledek rozhodl rovněž o tom, že na sestupovou příčku naopak nespadne před zimní přestávkou pražská Slavie.

Ligový podzim včera završil severočeský souboj Teplic s Jabloncem, který na Stínadlech vyloupil domácím body po vítězství 2:1.

Teplice tím jen potvrdily mizernou bilanci z poslední doby - za čtyři utkání dokázaly urvat jediný bod a zůstaly na šestém místě.

***

Zbrojovka Brno 0 Baník Ostrava 2

Branky: 53. Neves z pen., 62. Šenkeřík. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Lhoták. ŽK: Rýdel, Trousil, Dostálek - Greguš. Diváci: 2109. Poločas: 0:0. Brno: Bureš - Michálek, Simerský, Trousil, Hamouz (68. Dostálek) - Přerovský (46. Rabušic), Polách, Rýdel, Husár -Kalabiška, Hodek (79. Střeštík). Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Hušbauer, Lukeš, Greguš -Šenkeřík (70. Pilík), Zeher (85. Vrťo), Fantiš (75. Koukal).

FK Teplice 1 FK Jablonec 2

Branky: 85. Mahmutovič - 31. a 47. Kovařík. Rozhodčí: Jech - Kordula, Vysloužil. ŽK: Siva (Teplice). Diváci: 1950. Poločas: 0:1. Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Vondrášek (70. Zoubele), Ljevakovič (46. Verbíř), Čajič (63. Došek), Siva, Mareš - Mahmutovič. Jablonec: Špit - Zábojník (46. Drsek), Huber, Pavlík, Jablonský - Vošahlík, Loučka, Piták (83. Haurdič), Jarolím, Kovařík - Lafata.