Barcelona zažívá nejlepší start sezony

Fotbalisté Barcelony znovu lámou rekordy. Po patnácti zápasech španělské ligy mají historicky nejvíc bodů i nastřílených branek.

BARCELONA Takový start do sezony nezažil ještě žádný tým v historii španělské ligy a unikátní forma fotbalistů Barcelony znovu láme rekordy. Žádný jiný španělský klub dosud nikdy neměl po prvních 15 kolech na kontě 40 bodů.

Až letos Barcelona, která o jeden bod vylepšila svůj nejlepší výkon z minulé sezony. Katalánci zároveň stanovili rekord ve skóre, když vstřelili 46 gólů a inkasovali jen osmkrát. Předchozí rekord zaznamenali před dvěma lety, kdy v prvních 15 zápasech sezony vstřelili rovněž 46 branek, ale inkasovali devětkrát.

Barcelona dosud ztratila jen pět bodů za domácí porážku s Alicante a remízu s Mallorkou. Od zářijové prohry s Alicante je ve všech soutěžích včetně Ligy mistrů neporažena. Žádného přemožitele nenašla již 21 zápasů.

Navíc v posledních šesti soutěžních duelech ani neinkasovala. Naposledy dostala gól 13. listopadu v utkání s Villarrealem od Brazilce Nilmara. Od té doby má skóre 28:0, což je rovněž klubový rekord, a navíc na obdržený gól čeká již 604 minut.

O sérii se podělili oba brankáři Victor Valdés a José Manuel Pinto, který chytal v Lize mistrů proti Kazani. Pokud však Valdés udrží v sobotním derby s Espaňolem čisté konto alespoň 57 minut, pokoří svůj dosavadní rekord, který má hodnotu 570 minut.

Po Barceloně se druhým nejúspěšnějším startem teď může pyšnit Real Madrid. V sezoně 1991/1992 byl po patnácti kolech neporažený a měl na kontě 39 bodů za 12 vítězství a tři remízy.