Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bauer stále zůstává ve hře

Česko

Tour de Ski: český lyžař se na Silvestra dotýkal stupňů vítězů * Mezi ženami pokračuje už jen Rajdlová

NOVÉ MĚSTO N. M. Před závěrečným dvoudílným rozuzlením příběhu zvaného Tour de Ski se český lyžař Lukáš Bauer stále drží v dohledu nejlepších.

Na 15. místě ztrácí na čtvrtého Northuga minutu, což znamená, že by se o víkendu v italském Val di Fiemme mohl ještě posunout do poměrně zajímavých sfér.

Na precizně připravených tratích se v Novém Městě na Moravě nejprve na klasické patnáctce před 18 tisíci diváky předvedl téměř v loňské nablýskané formě. Na pátém místě ztrácel na „bronz“ pouhé tři vteřiny.

„V cíli jsem byl ale trochu naštvanej, zdálo se mi, že jsem v závěrečném sjezdu pár vteřin ztratil,“ přemítal Bauer rozpačitě. „Jel jsem od začátku naplno a řeknu vám, že někde před polovinou tratě mně nebylo ani trochu lehce.“

Reprezentační trenér Miroslav Petrásek si pochvaloval narůstající Bauerovu formu a svého svěřence chválil: „Na Lukášově jízdě bylo zřetelně vidět, jak moc chce. Zpočátku se musel sice trochu srovnat s technikou, ale jinak z něj sršela pořádná energie.“

Při včerejším sprintu, věrný své tradici, Bauer skončil již v kvalifikaci, když mu k postupu chybělo 4,48 vteřiny.

Před podvečerní dalekou cestou do Val di Fiemme připustil, že po sprintu nemá zrovna výstavní náladu, a přidal, že od novoročního rána už začíná slušně vnímat unavené nohy. „Podobně se ale cítí asi všichni lyžaři,“ řekl lapidárně po pátém závodu v šesti dnech.

Razým zářil v kvalifikaci Včera měl nakročeno k velkému úspěchu i Aleš Razým. V kvalifikaci sprintu zajel druhý nejrychlejší čas, ale ve čtvrtfinálové jízdě ho na trati „sestřelil“ Ital Piller Cottrer.

„Snažil jsem se mu vyhnout, ale jak vstával, tak mě kopl do nohy a srazil mě,“ chrlil ze sebe otrávený Razým. Za cílem Italovi vynadal a jejich ostrá verbální přestřelka pak ještě pokračovala před servismanskými buňkami. „Škoda té kolize,“ dodával Razým. „Navíc jsem měl snad nejnabitější rozjížďku.“ Na Vysočině se pozoruhodně vytříbila situace mezi českými lyžařkami. Do Itálie už totiž cestuje pouze Kamila Rajdlová, matka osmiměsíční dcerky Michaely.

Pokračování na straně 23

Dokončení ze strany 24

Eliška Hájková už v Novém Městě vůbec nenastoupila, Eva Nývltová nestihla při středeční desítce časový limit. Evě Skalníkové, tápající na poslední příčce, trenéři raději trápení ukončili a z dalších závodů ji stáhli... Dál vede Švýcar Cologna Rajdlová po roční přestávce tvrdí, že ve formě ještě zdaleka není, ale prý nemá problém Tour dokončit. „A že do Itálie jedu jako jediná žena mně vůbec nevadí,“ pravila rozverně. „Dříve jsem s mužskýma trénovala, takže jsem zvyklá...“ V čele celkového pořadí dál zůstává dvaadvacetiletý Švýcar Dario Cologna, až 37. muž Světového poháru loňské sezony. Navzdory skutečnosti, že v Tour dosud nevyhrál ani jeden závod. „Mým cílem v Novém Městě bylo ztratit co nejméně a před závody v Itálii se udržet v čele. Což se mi podařilo,“ pochvaloval si. Zbývající program Tour de Ski Sobota 3. ledna Val di Fiemme * muži 20 km klasicky (od 12.00) * ženy 10 km klasicky (od 15.30) Neděle 4. ledna Val di Fiemme * muži 10 km stíhací závod volnou technikou (od 13.00) * ženy 9 km stíhací závod volnou technikou (od 15.30) vysílá Eurosport Před podvečerní dalekou cestou do Val di Fiemme Bauer připustil, že nemá zrovna výstavní náladu, a přidal, že začíná slušně vnímat unavené nohy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!