Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bauer vydřel druhé místo

Česko

KUUSAMO Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil ve včerejším závodě Světového poháru na 15 kilometrů klasicky, v němž získal v Turíně 2006 stříbrnou olympijskou medaili, druhé místo. V Kuusamu byl rychlejší pouze překvapivý vítěz Nor Martin Johnsrud Sundby, na něhož obhájce celkového triumfu v SP ztratil 3,5 sekundy.

„Jsem spokojený, samozřejmě. Nedovolím si tvrdit, že už mám top formu, ale je to rozhodně lepší než průměr,“ řekl 31letý Bauer pro své internetové stránky.

Svěřenec trenéra Miroslava Petráska si po 9. místě z „desítky“ volně ve Švédsku ve druhém individuálním startu sezony připsal první letošní umístění na stupních, byť začal závod na své nejsilnější trati zvolna. Po třech kilometrech ztrácel na nejlepší přes dvacet vteřin a na mezičasech se krčil ve čtvrté desítce.

„Spočítal jsem si, že dvanáct a půl minuty přede mnou startuje velmi dobrý klasik Rönning z Norska. A jelikož je právě tolik čas jednoho kola, říkal jsem si, že bych se za ním mohl dobře rozjet,“ pravil. Jedno kolo s Rönningem objel. „Jenže potom jsem dostal informace, že hodně ztrácím, musel jsem dopředu. Věděl jsem, že musím rychle dopředu. Snažil jsem se mu ujet, abych mu nepomáhal,“ líčil.

Během kilometru a půl se dostal z manka dvacet vteřin až na nevelkou ztrátu šest sekund na prvního, což ve finiši ještě stáhl.

V jednu chvíli mu dokonce hlásili, že má stejný čas jako vedoucí Sundby. „To bylo asi na jedenáctém kilometru. Ale jak jsem musel dohánět těch dvacet vteřin, tak mi v závěru trošku došly síly. Možná byla chyba, že jsem jel s Rönningem příliš dlouho,“ přemítal běžec, co mohl na trati udělat lépe.

V cíli chválil servismany. „Lyže byly velmi dobré, servis odvedl výtečnou práci,“ povídal lyžař, který se spolu s ostatními českými běžci, z nichž včera doběhl nejlépe Milan Jakš – šestnáctý, večer vracel do Prahy. Ve čtvrtek se vydají za dalším závodem do francouzského alpského střediska La Clusaz. Tam pojedou závod na třicet kilometrů volnou technikou a štafety.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...