Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bednář: Čtyři nájezdy za sebou jsem nikdy nedal

Česko

CURYCH Největším hrdinou hokejové Slavie v Lize mistrů ve středu ve Švýcarsku byl útočník Jaroslav Bednář. V základní hrací době utkání v Curychu skončilo 4:4 a speciální pravidlo LM velí hned přejít k samostatným nájezdům. Čtyřmi proměněnými samostatnými nájezdy rozhodl Bednář o výhře českého mistra a zisku dvou bodů. Slavia díky tomu vede skupinu D.

„Tohle jsem ještě nezažil. Ani v dobách, kdy se mi dařilo a v průměru jsem proměňoval každý druhý nájezd. Čtyři za sebou jsem nikdy nedal. Věděl jsem, že je důležité proměnit první, pak už jsem si věřil,“ zářil Bednář po utkání.

I proto se později nebál chodit na další penalty a klidně by prý jel i pátý nájezd, kdyby bylo potřeba. Vždy se prý díval na gólmana a až poté se rozhodl, jak zakončí.

„V prvním případě jsem chtěl udělat něco jiného. On ale šel na druhou stranu, tak jsem zakončil takhle. Při posledním nájezdu mi to zase trochu ujelo. Naštěstí jsem to stihnul,“ usmál se slavistický kanonýr. Aby kuriozit nebylo málo, samostatné nájezdy se smrskly v souboj Bednáře a curyšského Alstona s brankáři protivníka.

Zatímco Bednář všechny pokusy proměnil, Kanaďan Alston byl úspěšný jen třikrát. Hlavně díky geniálnímu taktickému tahu slávistického trenéra Vladimíra Růžičky, který na rozhodující nájezd vystřídal brankáře Adama Svobodu za Furcha. To rozhodlo.

„Nechával jsem tam Adama, protože jsem věřil, že to chytne, ale bohužel. Jejich hráč to provedl velice dobře, ale po posledním už jsem byl naštvaný. Proto jsem se rozhodl pro změnu,“ vysvětloval Růžička.

„Něco se udělat muselo. Alston Furcha nezná a asi z toho byl vyplašený. Dal to nad. Furch je velký, nemá tam místo. Myslím si však, že nemít pana Bednáře, tak jsme měli jen bod,“ pochválil Adam Svoboda husarský kousek svého spoluhráče.

Autor: