Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bílkův štít proti kritice

Česko

TIME OUT LN

Pokud je kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek pověrčivý, může už být klidný. Mít Vladimíra Šmicra po svém boku je terno. To by v tom byl přece čert, aby hráč, který slavil úspěchy, kamkoliv se hnul, nepřinesl štěstí i národnímu týmu.

Nechme však tentokrát oblíbenou pohádku o „slávistickém Štístku“ stranou. Důvod, proč si může Bílek mnout ruce, je jiný.

Věčně usměvavý Šmicer pro něj může být v roli reprezentačního manažera štítem před kritikou, která dřív nebo později přijde. Stačí fotbalového „důchodce“ správně využít. Sami hráči Šmicra uznávají a i fanoušci ho považují za hráče poslední generace, která ještě nebyla zkažená. Je symbolem důvěryhodnosti.

Šmicer však musí být vidět a slyšet. Musí mít velké pravomoci i odpovědnost. Nesmí být jen obyčejnou loutkou nebo maskotem. V takovém případě by jeho nové angažmá nemělo smysl. Karel Poborský, který stejnou roli zastával za minulého vedení, by mohl dlouho vyprávět.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...