Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Bio Natálie a VICE v Praze

Česko

DESIGN

Česká módní návrhářka Natálie Steklová představí ve čtvrtek 1. října svou novou kolekci, kterou připravila z biobavlny, biobambusu a recyklovaných materiálů a které dala jméno „reuse, reduce, recycle and live organic“. Přehlídka s názvem „I’m not into killing this season“ proběhne v Dlouhé ulici 13 v rámci oslav vstupu britského konceptu VICE na český trh.

Od Pepsi k biobambusu Natálie Steklová se na českém módním poli pohybuje už téměř patnáct let. Právě tehdy se začala věnovat módnímu stylingu: oblékala modely pro focení do časopisů, věnovala se reklamě i hudebním klipům. Během pár měsíců se díky prokazatelnému citu pro módu stala jednou z nejvyhledávanějších stylistek v České republice: pracovala například pro módní magazíny jako Harper’s Bazaar, Elle nebo Maxim, kampaně točila pro Pepsi, Boeing, Pierre Cardin, oblékala ale například i televizní kampaň Miss. Spolupracovala při natáčení hudebních klipů pro MTV, ale například i pro Tatabojs, jejichž klip „Attention aux hommes“ získal Anděla za videoklip roku. Celou dobu ovšem Natálie oblékala modely do cizích věcí – a celou dobu si přála oblékat modely do věcí vlastních. Volba to byla správná – první kolekce, kterou stvořila, zmizela z obchodů během několika málo dní. Novou kolekci uvádí Natálie právě teď: „Na výrobu nových věcí používám výhradně ekomateriály,“ vysvětluje, „určitě nám všem prospěje, když se začneme o organický způsob výroby látek zajímat více. Ten, kdo si obleče triko z biobavlny, na první dotyk pochopí, v čem je rozdíl, a málokdy se vrátí k neorganickým materiálům,“ dodává návrhářka. Nové modely, které připravila z biobavlny a biobambusu, ponechala Steklová v původní barvě, tedy bílé. „Neobjevila jsem dosud žádný způsob, kterým by se tyto látky daly barvit. Proto šaty zdobím pouze barevnými přísadami z Aurasomy.“ VICE, než se podíváš Čtvrteční přehlídka Natálie Steklové proběhne v rámci VICE Start Party, která do České republiky uvede celou VICE komunitu.

VICE byl původně studentský časopis, který se v průběhu let proměnil na globální fenomén. Kromě časopisu zahrnuje VICE i hudební vydavatelství, internetovou televizi nebo galerii. Ta ovšem neexistuje v jednom uzavřeném prostoru, ale galerií činí samostatná místa ve městech, ve kterých připravuje jednotlivé expozice. VICE funguje v osmadvaceti zemích světa a do Prahy vstoupí s důsledností sobě vlastní: programem, který proběhne v jeden večer v klubech, barech, ale i na ulicích. Ten domácí večírek kromě přehlídky Natálie Steklové nabídne hudební program ve vybraných klubech Prahy, umělecké instalace, autorská čtení, zahrnuje například i filmovou scénu v kině Světozor. „Když Tomáš Zilvar oznámil, že koncept VICE přiváží do Čech, měla jsem radost,“ říká Steklová, „a jsem ráda, že moje přehlídka proběhne právě během VICE Start Party. Punk totiž osvěžuje,“ dodává s úsměvem.

Všechny modely Natálie Steklové, které představí na čtvrteční přehlídce „reuse, reduce, recycle and live organic“, si hned následující týden budete moci koupit v e-shopu na jejích stránkách.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!