Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

BLOGY LIDOVÝCH NOVIN Osobnosti LN blogují

Česko

Nedělní fejetony KARLA ČAPKA

Smrt na kolejích

a Zákon série. Loni řítící se novostavby; loni a letos vlakové katastrofy včetně s těžko už spočítatelnými srážkami autobusů s vlaky. Opakuje-li se příliš často nějaké neštěstí, říkáme, že nad tím zůstává rozum stát.

Mělo by to býti opačně: nad takovou příliš nápadnou sérií by se měl rozum náležitě rozhýbat. Neboť taková krvavá série už přestává býti pouhou náhodou; už musíme se ptát po její chronické příčině. Musí býti někde za těmi nahodile chybnými výhybkami, nahodilou mlhou, nahodilými nedopatřeními – nějaká společná příčina (...).

Více čtěte na www.lidovky.cz

Markomani a včely

Bloger ZDENĚK OPATRNÝ a Bude rok 2011 dvojjedničkový také pro vstup nových, člověku i přírodě přátelských poznatků přírodních věd do evropské praxe? Jak tomu pomoci? Smířlivou celospolečenskou diskusí, nebo spíše dalšími polemikami na ostří nože? Jde o střet odborníků s laiky, filozofů či politiků s biology, nebo jen do sebe zahleděných jedinců všech těchto kategorií s lidmi ochotnými používat zdravý rozum?

Více čtěte na www.lidovky.cz

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...