Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bohemia Sekt prodal míň láhví. Nemá totiž cinzano

Česko

STARÝ PLZENEC, Plzeňsko Největší český výrobce vína Bohemia Sekt prodal loni 25,5 milionu láhví sektů, vín a lihovin, což bylo meziročně o půl milionu láhví méně. Skupina loni utržila 1,5 miliardy korun, o rok dříve 1,6 miliardy Kč.

Loňský prodej v době krize pokládá firma za velký úspěch. Navíc se opět více odklonila od nejlevnějších kategorií směrem k dražším a kvalitnějším produktům. „Pokles v objemu a tržbách je dán pouze tím, že jsme přestali distribuovat campari a cinzano a dále plánovaným poklesem kategorie stolních vín,“ vysvětil marketingový ředitel společnosti Martin Fousek.

Po odečtení campari a cinzana v roce 2008 by byl podle něj podnik loni na stejných číslech jako v předloňském roce.

Objem prodaného vína a lihovin skupina nezveřejnila. Podle Fouska ale jakostní odrůdová vína loni „zajímavě rostla“. „Vykázala zdravý vývoj struktury prodejů, kdy se dařilo zejména jakostním vínům značek Víno Mikulov, Habánské sklepy, Chateau Bzenec a Vinařství Pavlov a značkovým lihovinám ve vyšším cenovém segmentu,“ uvedl Fousek. Například prodeje Pražské vodky meziročně stouply o sedm procent.

Skupina loni vyvezla 1,5 milionu láhví vín, meziročně o téměř třetinu více.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...