Středa 5. června 2024, svátek má Dobroslav

jen za 89 Kč/měsíc

Bohemians 1905 - České Budějovice 0:2

Branky: 20. Mrkvička, 44. Plocek. Rozhodčí: Královec - Slavík, Handlíř. ŽK: Lukáš - Žižka, Peroutka, Vozábal. Diváci: 6395. Poločas: 0:2.

Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Kotyza (46. Bartek), Slezák, Nikl, Kunášek (59. Rychlík) - Škoda, Polodna (46. Adam).

Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal (88. Šmíd), Žižka - Plocek (81. Plocek), Vozábal, Hílek, Černý - Mrkvička, Radzinevičius (85. Stráský).

Po šesti porážkách na hřištích soupeřů utnuli fotbalisté Českých Budějovic půlroční čekání na výhru z cizího stadionu. Ve vršovickém Ďolíčku oslavil František Straka druhý tříbodový zisk za sebou, Bohemians zklamali a napodobit vítězný výkon z domácího derby proti Slavii nedokázali. Jejich střely přitom čtyřikrát zastavilo břevno. Nejdřív ale po Kunáškově ztrátě balonu Vozábal přihrál na volného Mrkvičku a ten s přispěním stopera Lukáše zaznamenal svůj první ligový gól. S domácími gól zamával, ale postupně se dostávali do tempa. Třikrát nastřelili břevno. V době největšího náporu Klokanů místo vyrovnání nečekaně znovu udeřilo Dynamo: minutu před pauzou Černý vysunul kolmicí Plocka, který překonal Sňozíka podruhé.