Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Bohemians udeřili. Odnesl to Liberec

PRAHA Práce na vyztužení obrany se fotbalistům Bohemians Praha vyplatila. Po čtyřgólovém selhání s Žižkovem se tým Luboše Urbana na stadionu pod televizním vysílačem rozjel k vyšším obrátkám a vyválčil druhou výhru v nejvyšší soutěži. Liberec si tentokrát nevystačil s pověstnou pragmatičností a podlehl ligovému nováčkovi 0:2.

Proč pragmatičnost? I když se dosud Liberec držel ligové špičky, bylo tomu hlavně kvůli účelnosti. Liberec vynesla blíže čelu těsná vítězství o gól. Vytěžit z minima maximum se ale tentokrát Severočechům nepodařilo.

„Proti minulým utkáním jsme se herně zvedli. Jenže když jsme se dostali k finální přihrávce, buď nebyla kvalitní, nebo nebyli hráči tam, kde měli být,“ přiznal trápení v koncovce trenér Liberce Ladislav Škorpil.

Vyrovnaný zápas se uskutečnil před diváckou kulisou, která nejspíš aspirovala na podzimní ligové minimum. Oficiálnímu údaji o 1600 divácích v hledišti šlo věřit jen stěží.

Zoubek nastartoval Bohemians První nebezpečnou akci si řídce zaplněné tribuny užily až v 15. minutě, kdy se do míče krásně opřel Grznár, ale jeho ránu z třiadvaceti metrů Hauzr s přehledem kryl. A když hned vzápětí nedokázal Liberec využít dva rohové kopy a Kerič proměnit pohledný únik, trestali Bohemians. Za vápnem napřáhl Zoubek a vymetl Hauzrovu šibenici. Nádherný gól.

„Ten gól, to byla pastva pro oči. bohužel ne pro moje. On se mi asi Zoubek mstí, že jsem ho jako trenér vytáhl z Brandýsa do Hradce,“ zachoval si Škorpil tradiční ironii.

Střížkovští fotbalisté zatím vždy dokázali potrápit favority, ale trpěli hlavně v obranné fázi. Avizované vyztužení defenzivní činnosti bylo již na první pohled markantní. Lépe střežili standardky a kladli důraz na vysunutý presing. Liberec většinou neměl nárok. Ve 21. minutě se do Zbončákova centru pověsil Kincl, ale neúspěšně.

Definitivně rozhodl Kincl Stejný obrázek nabídla i druhá půle. „Měli jsme za sebou tři porážky, ve kterých jsme dostali 11 gólů. Tentokrát jsme chtěli hrát na nulu. Podřídili jsme tomu i rozestavení,“ prozradil trenér Bohemians Praha Luboš Urban.

Liberec strašil a Bohemians opravdu hrozili a byli nebezpečnější. Takový byl scénář celého zápasu. „Soupeř měl nejdříve víc ze hry, ale nás zachránil gól Zoubka. Přišlo uklidnění, dali jsme míč na zem a najednou to šlo,“ našel Urban recept na výhru. Po Zoubkově trefě začali uvolnění Bohemians předvádět i kličky, patičky a jiné technické parády.

Liberci definitivně zlomil vaz před koncem Marek Kincl. Pravý bek Macháček v pokutovém území obehrál dva obránce hostů a odcentroval. Před brankou se dostal k hlavičce Kincl a nedal Hauzrovi šanci. Výjezd do Prahy si liberečtí fotbalisté určitě představovali jinak. Fanoušky by si mohli získat zpět již příští víkend. To je čeká domácí zápas s vedoucí Spartou.